Rozpoznawanie VoiceOver w systemie macOS Big Sur

System Big Sur otrzymał jedną nową funkcję, o której niewiele się mówiło. Tymczasem jest to dodatkowe, bardzo istotne wsparcie użytkowników z dysfunkcją wzroku, korzystających z systemowego programu odczytu ekranu. Mam tu na myśli funkcję o nazwie Rozpoznawanie VoiceOver, którą demonstruję w poniższym nagraniu.

Zrzut ekranu - Ustawienia VoiceOver z rozwiniętą opcją Rozpoznawanie VoiceOver

Obejrzyj film

Aby śledzić kolejne nowości video pojawiające się w Mojej Szufladzie, wystarczy odwiedzić mój kanał w serwisie YouTube i kliknąć przycisk Subskrybuj. Od tej pory, jeśli niczego nie zmienialiście w ustawieniach, będziecie otrzymywać powiadomienia o nowych filmach publikowanych w Mojej Szufladzie.

A jeśli mielibyście jakieś pytania lub propozycje na kolejne filmy tego typu, dajcie proszę znać w komentarzach lub na mojego maila.

Nie zapominajcie również o polubieniu obejrzanego odcinka, zasubskrybowaniu kanału – jeśli jeszcze tego nie zrobiliście, oraz polecaniu go wszystkim osobom poszukującym informacji na temat technologii asystujących dostępnych w środowisku mac lub iOS.

Twój Pierwszy Kęs

Więcej informacji na temat komputerów Apple, ich dostępności i podpowiedzi jak sobie z nimi radzić na starcie, znajdziecie w zakładce:
Twój Pierwszy Kęs

9 komentarzy na temat “Rozpoznawanie VoiceOver w systemie macOS Big Sur

  1. Mam pytanie, czy będzie więcej prezentacji gier w systemie Mac, jeżeli takie istnieją? Pozdrawiam.

  2. Nie wiem, czy coś majstrowali ostatnio przy tym rozpoznawaniu, czy co, ale u mnie nie rozpoznaje absolutnie nic. 🙂

  3. Weroniko, zaktualizowałem system Big Sur i niestety potwierdzam twoje obserwacje. 🙁 U mnie też VoiceOver przestał anonsować zawartość grafik. Czyli potwierdza się też moja teoria, że to jest Bug Sur a nie Big Sur… 😉

  4. Tak, tak, to najnowsza wersja. Intryguje mnie niezmiernie, jak im się udało to aż tak zepsuć. Rozumiałabym jeszcze, gdyby się to wieszało, rozpoznawało raz na jakiś czas, ale to nie działa w ogóle. 😉

  5. To uważaj teraz, mam coś nowego. Wyłączyłem i włączyłem VoiceOver, i zaczął mi ponownie rozpoznawać grafiki. Sprawdź u siebie raz jeszcze.

  6. Nie, guzik. Nic nie dało. :d
    Ani wyłączenie i ponowne włączenie samej funkcji. Ta rzecz nie ma opisu obrazka i to tyle w temacie.

  7. No to bardzo interesujące. Jak wspomniałem, u mnie działa. Ciekawe jak u innych. Może się jeszcze ktoś wypowie.

Możliwość komentowania jest wyłączona