Spraw, aby najbliższa Ci osoba, na odległość poczuła bicie Twego serca! 💓

Dokładnie 3 lata temu pisałem, jak z poziomu Apple Watch, przy pomocy VoiceOver przesłać bicie naszego serca. Dlatego mocno się zdziwiłem, gdy przed Walentynkami otrzymałem kilka pytań na ten sam temat z informacją, że opisywany przeze mnie sposób już nie działa. A żeby nie pozostawić Was bez możliwości wysłania Walentynki w formie bicia serca, sprawdziłem co się zmieniło, i poniżej podpowiadam jak tego dokonać. 💗

Zrzut ekranu z Apple Watch - Powiadomienie o bijącym sercu, informacja o nadawcy, jego zdjęcie, oraz przycisk umożliwiający zachowanie wiadomości.


Zacznijmy jednak od wyjaśnienia, o co właściwie chodzi. Otóż jedną z funkcji Apple Watch jest możliwość przesyłania bicia serca za pośrednictwem tego zegarka. Adresat takiej „sercowej” wiadomości, jeśli również posiada Apple Watch, odbiera ją jako wibracje zegarka, w rytmie bicia serca nadawcy. Jeśli odbierze ją na iPhone, będzie mógł jedynie zobaczyć animacje pulsującego serca.

Wysyłanie Bicia Serca

 1. Z poziomu Apple Watch otwieramy aplikację Wiadomości. Tworzymy w niej nową wiadomość do wybranego kontaktu, lub rozwijamy wątek wiadomości, jeśli już korespondowaliśmy z daną osobą.
 2. W kolejnym kroku zamiast klasycznego aktywowania pola edycyjnego, stukamy w znajdujący się po jego lewej stronie przycisk anonsowany przez VoiceOver jako App Store.

  Zrzut ekranu z Apple Watch - Fokus VoiceOver ustawiony na przycisku App Store

 3. Na ekranie wyświetlone zostaną 3 przyciski umożliwiające dokonanie wyboru rodzaju treści, jakie chcemy przesyłać za pomocą Wiadomości. Będą to: Memoji, Nagraj dźwięk, oraz Digital Touch. My stukamy w ten ostatni przycisk.

  Zrzut ekranu z Apple Watch - Fokus VoiceOver ustawiony na przycisku Digital Touch

 4. Gdy tego dokonamy, na ekranie, oprócz przycisku Gotowe, i możliwości wyboru koloru pojawi się tzw. Obszar rysowania. VoiceOver zaanonsuje go jako: „Obszar rysowania. Stuknij dwukrotnie aby zacząć rysować”. Postępujemy zgodnie z podpowiedzią VO, i dwukrotnie jednym palcem stukamy w ten obszar.

  Zrzut ekranu z Apple Watch - Obszar rysowania

 5. Gdy prawidłowo aktywujemy pole, VoiceOver zaanonsuje nam: „Zacznij rysować. Obszar trybu interakcji”. Jeśli wtedy przez kilka sekund nie dotkniemy ekranu, to tryb edycji zostanie automatycznie wyłączony i VO zaanonsuje: „Rysowanie zakończone”.
 6. Po aktywowaniu obszaru rysowania, przykładamy 2 palce do ekranu Apple Watch i ich nie odrywamy. Po kilku sekundach VoiceOver powinien wypowiedzieć słowo „Puls”, a My w tym samym momencie powinniśmy poczuć na nadgarstku wibrację zegarka, dokładnie w tym samym rytmie, w którym w danej chwili bije nasze serce.
 7. Po kilku sekundach, lub oderwaniu palców od ekranu zegarka, bicie serca zostanie automatycznie wysłane do adresata.

Odbieranie Bicia Serca

Jeśli to My jesteśmy adresatem takiego bicia serca, a do tego jesteśmy użytkownikami Apple Watch, to na zegarku otrzymamy klasyczne powiadomienie o nadejściu wiadomości. I gdy w takim momencie od razu dotkniemy ekranu, to natychmiast na naszym nadgarstku poczujemy bicie serca nadawcy. Jeśli jednak będziemy zwlekać, to aby poczuć bicie serca, konieczne będzie klasyczne otwarcie otrzymanej wiadomości z poziomu Centrum Powiadomień, lub aplikacji Wiadomości.

Zrzut ekranu z Apple Watch - Nieotwarte powiadomienie o przesłaniu pulsu.

Bicie serca możemy wysłać również właścicielowi iPhone, nieposiadającemu Apple Watch. W takiej jednak sytuacji, adresat wiadomości nie poczuje żadnej wibracji, a jedynie będzie mógł na ekranie swojego telefonu zobaczyć czarne tło, a na nim czerwone serce bijące w rytmie naszego pulsu. Wygląda to dokładnie tak, jak na poniższym nagraniu.

Warto pamiętać, że jeśli chcielibyśmy zachować sobie taką romantyczną wiadomość, to musimy pod nią stuknąć w przycisk Pozostaw. Jeśli tego nie zrobimy, to tak jak wiadomości audio, bicie serca automatycznie zniknie po dwóch minutach.

Zrzut ekranu z Apple Watch - Serduszko przestało bić. Widoczny przycisk Pozostaw.

Szczególnie dziś zachęcam do dzielenia się biciem Waszych serc. W ten sposób możecie pokazać najbliższym, że biją one właśnie dla nich! 💓💗💞