Strojenie gitary z iUrządzenia

Ponieważ ostatnio znajomemu pisałem o używanych przeze mnie aplikacjach do strojenia gitary, pomyślałem że kogoś z Was taka informacja także może zainteresować.

Osobiście korzystam z trzech programów. W samym AppStore znajdziecie ich na pęczki, ale z dostępnością tych aplikacji jest bardzo różnie. Najczęściej mają niezaetykietowane przyciski, z czym sobie jednak poradzimy korzystając z funkcji VoiceOver. Największy problem jest z tymi aplikacjami, które przy współpracy z VO tłumią dźwięki samego programu.

Guitar Tuner· autorstwa Tim O’s Studios to była pierwsza aplikacja z której korzystałem. Jest bardzo prosta i w zupełności wystarczy do nastrojenia gitary akustycznej.
Pobierz Guitar Tuner· autorstwa Tim O’s Studios z AppStore

Guitar Tuner autorstwa Alvin Yu to aplikacja którą obsługuje mi się znacznie wygodniej, głównie z uwagi na lepiej zaetykietowane przyciski, które ulokowane są przy dłuższej krawędzi ekranu. Program dodatkowo oferuje możliwość wyboru kilku predefiniowanych strojeń.
Pobierz Guitar Tuner autorstwa Alvin Yu z AppStore

Trzecia aplikacja to Fine Tuner – Minimalistic Tuner for Guitar, Bass, Violin, Ukulele, Banjo and much more! autorstwa Deepkanwal Plaha. Pomimo tak bogatej nazwy, program jest bardzo prosty w obsłudze. Jego największym atutem jest możliwość oznajmiania przez VoiceOver częstotliwości drgań naszych strun, dzięki czemu możemy bardzo dobrze nastroić gitarę nawet w sytuacji, gdy natura poskąpiła nam słuchu absolutnego. 😉
Pobierz Fine Tuner autorstwa Deepkanwal Plaha z AppStore

Wszystkie wymienione aplikacje są bezpłatne więc jak zwykle zachęcam do pobierania i testowania. Jeśli znacie jakieś inne, lepsze, bardziej dostępne programy do strojenia gitary, podzielcie się tą informacją w komentarzach.