Swype Keyboard – Coś więcej niż klawiatura

Użytkownicy systemu Android mają możliwość instalowania w swych urządzeniach najróżniejszych klawiatur. Oprócz odmiennego designu, poszczególne klawiatury mogą posiadać wiele dodatkowych opcji. Niestety, nie wszystkie dobrze współpracują z TalkBack. Dziś kilka słów na temat dostępnej klawiatury, która na reszcie umożliwia dyktowanie w języku polskim z poprawną interpretacją znaków przestankowych.

Swype Keyboard to produkt skąd inąd bardzo znanej firmy Nuance Communications. W systemie IOS największą popularnością cieszy się jej program Dragon Dictation. Osobom lepiej zorientowanym więcej tłumaczyć nie trzeba. Nuance w swej klawiaturze do funkcji rozpoznawania mowy wykorzystała właśnie silnik Dragon Dictation. Sprawiło to, iż oprócz bardzo dobrego rozpoznawania języka polskiego, użytkownik w trakcie dyktowania tekstu może wypowiadać znaki przestankowe, które nareszcie są poprawnie interpretowane. Dotychczas mechanizm Google po wymówieniu „kropka” lub „przecinek”, zamiast odpowiedniego znaku wstawiał do tekstu całe rozpoznane słowo. Dzięki tej funkcji pisanie na Androidzie stało się znacznie szybsze, wygodniejsze i bardziej przyjemne.

Swype Keyboard to nie tylko dyktowanie. Klawiatura posiada zaimplementowane ustawienia dostępnościowe. Dzięki nim TalkBack poprawnie odczytuje np. podpowiedzi słownikowe. W tym miejscu należy podkreślić, iż użytkownik posiada możliwość ustawienia podpowiedzi w dwóch wybranych językach.

Wśród wielu ustawień klawiatury, dla smartfonów i tabletów, Swype Keyboard umożliwia wybór różnych motywów. Dzięki temu osoby słabo widzące mogą wybrać dla siebie najbardziej optymalny wygląd klawiszy.

Bardzo ciekawą funkcją, która niestety nie jest jeszcze dostępna z TalkBack, jest możliwość konfiguracji własnych gestów. Dzięki nim użytkownik jest w stanie np. jednym gestem zaznaczyć i skopiować do schowka całą treść dotychczas napisanej wiadomości.

Swype Keyboard oczywiście posiada znacznie więcej funkcji i możliwości do zbadania których serdecznie zachęcam. Poniżej znajdziecie linki do pobrania, zarówno płatnej, pełnej wersji jak i wersji demonstracyjnej, trial.

Pobierz Swype Keyboard z Google Play

Pobierz wersję demonstracyjną Swype Keyboard z Google Play