Systemowe Rozpoznawanie Tekstu z VoiceOver w iOS i iPadOS 15

Czekaliśmy, czekaliśmy i się doczekaliśmy. Wersja 15 mobilnych systemów operacyjnych Apple otrzymała funkcję OCR, czyli Rozpoznawania Tekstu, (Optical Character Recognition – ang. Optyczne Rozpoznawanie Znaków). W poniższym nagraniu demonstruję jak nowa funkcja działa z czytnikiem ekranu VoiceOver.

Kadr z nagrania - Zdjęcie angielskiej wizytówki Piotra

Pamiętajcie, że do działania Rozpoznawania Tekstu w iOS oraz iPadOS 15 wymagany jest minimum procesor A12 Bionic lub nowszy. Jednak co istotniejsze, aby Rozpoznawanie Tekstu w ogóle zadziałało, w Ustawieniach / Język i Region koniecznie należy włączyć opcję Tekst Na Żywo, i dodać np. angielski jako dodatkowy język. Niestety, dopóki Rozpoznawanie Tekstu nie będzie domyślnie wspierać języka polskiego, jest to niezbędne działanie. 🙁

Obejrzyj film

Aby śledzić kolejne nowości video pojawiające się w Mojej Szufladzie, wystarczy odwiedzić mój kanał w serwisie YouTube i kliknąć przycisk Subskrybuj. Od tej pory, jeśli niczego nie zmienialiście w ustawieniach, będziecie otrzymywać powiadomienia o nowych filmach publikowanych w Mojej Szufladzie.

A jeśli mielibyście jakieś pytania lub propozycje na kolejne filmy tego typu, dajcie proszę znać w komentarzach lub na mojego maila.

Nie zapominajcie również o polubieniu obejrzanego odcinka, zasubskrybowaniu kanału – jeśli jeszcze tego nie zrobiliście, oraz polecaniu go wszystkim osobom poszukującym informacji na temat technologii asystujących dostępnych w środowisku mac lub iOS.

Jeden komentarz na temat “Systemowe Rozpoznawanie Tekstu z VoiceOver w iOS i iPadOS 15

  1. Bardzo ciekawy materiał. Mam szczerą nadzieję że ta funkcja pojawi się również po Polsku. Nie zawsze chce mi się rozpoznawać zdjęcia jakimś innym programem bo to zajmuje więcej-czasu a tak można by było się na szybko zorientować co i jak 🙂
    Trzymam mocno kciuki żeby się udało 🙂
    Pozdrawiam 🙂

Możliwość komentowania jest wyłączona