Translate for Safari w systemie macOS 💻 Świetny, dostępny tłumacz stron internetowych i nie tylko

Niektóre przeglądarki, takie jak Google Chrome, posiadają wbudowaną możliwość tłumaczenia odwiedzanych stron internetowych. Safari w systemie macOS standardowo takiej opcji nie posiada, ale nic nie stoi na przeszkodzie, abyśmy sami wyposażyli ją w taką umiejętność. Na rynku jest dość sporo takich rozwiązań, ale ja chciałbym Wam dziś polecić jedno, nie tylko stabilne i w pełni dostępne dla VoiceOver, ale również bardzo wygodne i działające bez zarzutu.

Kadr z nagrania - Ustawienia wtyczki Translate For Safari

Opis z Mac App Store przetłumaczony za pomocą TFS

Translate for Safari to wspaniałe rozszerzenie, gotowe do użycia za każdym razem, gdy potrzebujesz przetłumaczyć całe strony internetowe lub tylko akapity. Może również tłumaczyć tekst, który piszesz w e-mailach, formularzach lub dokumentach.

Poruszaj się po sieci i tłumacz całą stronę na preferowany język (automatycznie po załadowaniu strony lub ręcznie tylko wtedy, gdy chcesz) – to wszystko.
Możesz także wybrać tylko akapity do przetłumaczenia (z dołączonym odczytem głosowym). Nie stracisz układu wizualnego (strona będzie wyglądała tak samo) ani funkcjonalności (strona będzie działała tak samo).

Więc za każdym razem, gdy potrzebujesz przeczytać stronę internetową, zrobić zakupy online, zbadać raport lub instrukcje w języku, którego nie rozumiesz, po prostu użyj tego rozszerzenia, a wszystko będzie łatwiejsze.

FUNKCJE

 • Wspierany przez Tłumacza Google.
 • Tłumacz całe strony internetowe (automatycznie lub ręcznie według własnego uznania).bezpośrednio z Safari
 • Tłumacz tekst, który piszesz (e-maile, formularze lub dokumenty).
 • Tłumacz bez utraty układu wizualnego (strona będzie wyglądać tak samo) lub funkcjonalności (strona będzie działać tak samo).
 • Tłumaczenie całych dokumentów PDF.
 • Automatycznie wykrywaj język zagranicznej strony internetowej.
 • Wyświetl oryginalną stronę jednym kliknięciem.
 • Głosowe czytanie przetłumaczonych akapitów.
 • Wybieraj spośród ponad 100 dostępnych języków.
 • Zastąp tłumaczenie bezpośrednio na stronie internetowej, zachowując format tekstu sformatowanego (HTML);

Wtyczkę TFS możecie bezpośrednio pobrać ze sklepu Mac App Stor, np. korzystając z poniższego odnośnika:
Pobierz TFS z Mac App Store

A więcej o samej wtyczce możecie poczytać na stronie autora pod adresem:
https://alexdenk.eu/mywork/translate.html

A tymczasem zapraszam na krótką demonstrację działania Translate For Safari.

Obejrzyj film

Aby śledzić kolejne nowości video pojawiające się w Mojej Szufladzie, wystarczy odwiedzić mój kanał w serwisie YouTube i kliknąć przycisk Subskrybuj. Od tej pory, jeśli niczego nie zmienialiście w ustawieniach, będziecie otrzymywać powiadomienia o nowych filmach publikowanych w Mojej Szufladzie.

A jeśli mielibyście jakieś pytania lub propozycje na kolejne filmy tego typu, dajcie proszę znać w komentarzach lub na mojego maila.

Nie zapominajcie również o polubieniu obejrzanego odcinka, zasubskrybowaniu kanału – jeśli jeszcze tego nie zrobiliście, oraz polecaniu go wszystkim osobom poszukującym informacji na temat technologii asystujących dostępnych w środowisku mac lub iOS.

Twój Pierwszy Kęs

Więcej informacji na temat komputerów Apple, ich dostępności i podpowiedzi jak sobie z nimi radzić na starcie, znajdziecie w zakładce:
Twój Pierwszy Kęs

3 komentarzy na temat “Translate for Safari w systemie macOS 💻 Świetny, dostępny tłumacz stron internetowych i nie tylko

 1. Ooooo, no i czasem jednak marzenia się spełniają :).
  Właśnie się zastanawiałam czy jest coś takiego na Makusia.
  A może i na Aifoniczka też coś się znajdzie?
  Bardzo dziękuję za ten wpis i pozdrawiam!

 2. Cześć, spytam się z ciekawości bo coś takiego czasem by się przydało, a mianowicie w czym dodajesz muzykę do filmów? Czy robisz to na Macu, czy na iPhonie?

Możliwość komentowania jest wyłączona