Tiny Mic interesujący rejestrator audio na AppleWatch

Jeszcze w grudniu zeszłego roku donosiłem Wam o doskonałym w moim odczuciu rejestratorze dźwięku na AppleWatch. Było to we wpisie zatytułowanym „#JustPressRecord – świetny rejestrator na #AppleWatch”.
Opisywany program posiadał jednak jedną, lecz dla wielu bardzo istotną wadę. Był płatną aplikacją. Na szczęście aktualnie pojawiła się dla niego w AppStore bardzo ciekawa, a przy tym bezpłatna alternatywa.

Tiny Mic (ang. Mały Mikrofon) to niezwykle przyjemna aplikacja, oferująca nam bardzo podobne funkcje do tych posiadanych przez opisywany wcześniej Just Press Record. A są to m.in.:

  • Nagrywanie bezpośrednio z Apple Watch.
  • Nagrywanie na Apple Watch nawet gdy zegarek nie jest połączony z telefonem.
  • Umożliwia ustawienie programu jako skrótu lub komplikacji na tarczy zegarka.
  • Synchronizuje nagrania z iUrządzeniem.
  • Umożliwia szybkie udostępnianie nagrań.
  • Nie posiada limitu czasu nagrywania;

Program posiada za to dwie funkcje, których brakuje JPR. Pierwszą jest możliwość ustalenia jakości nagrań, a drugą możliwość stworzenia notatki tekstowej. Po uruchomieniu Tiny Mic, obok przycisków Record i Play widoczny jest przycisk Record Mic. To za jego pomocą możemy podyktować klasyczną notatkę, którą następnie możemy np. wstawić do maila czy innej wiadomości.

Tiny Mic brakuje jednak jednej funkcji sprawiającej, iż osobiście nadal pozostanę przy Just Press Record. JPR wystarczy uruchomić z komplikacji aby nagrywanie rozpoczęło się automatycznie. W Tiny Mic musimy raz jeszcze stuknąć w przycisk Record. Niby to niewiele, ale w pośpiechu, hałasie czy wyłączonej lub ściszonej syntezie ten drobiazg uważam za bardzo istotny. Oczywiście ktoś z Was może uznać, że ten szczegół nie jest wart kilku euro. I pewnie będzie miał rację. Dlatego właśnie piszę o dostępności bezpłatnego Tiny Mic.

Aktualnie pierwszy jak i drugi program nie posiadają jeszcze jednej, istotnej w moim odczuciu funkcji. Nie potrafią nagrywać dźwięku przy zablokowanym ekranie, tak jak robi to np. DropVox. Oczywiście oba wstrzymują automatyczną blokadę wyświetlacza, ale jeśli przez przypadek zablokujemy ekran, w tym samym momencie nagrywanie zostanie zatrzymane.

Posiadaczom AppleWatch gorąco polecam poniższy odnośnik do pobrania Tiny Mic i ustawienie go jako jednej z komplikacji. Gdy nie mamy niczego pod ręką na czym możemy zanotować numer telefonu czy innej istotnej informacji, taki nadgarstkowy rejestrator okazuje się być bezcenny.

Pobierz bezpłatny Tiny Mic z AppStore