Tworzenie folderów, usuwanie i przenoszenie aplikacji z VoiceOver na iOS

Pytania powracające jak bumerang: Jak z VoiceOver skasować aplikację na iPhone? Jak w iPhone przenieść ikonę z jednego na drugi ekran? Jak przy pomocy VoiceOver tworzyć katalogi z kilkoma aplikacjami w środku? Na te wszystkie pytania znajdziecie odpowiedzi w poniższym nagraniu.

Obejrzyj film

Aby śledzić kolejne nowości video, pojawiające się w Mojej Szufladzie, wystarczy odwiedzić mój kanał w serwisie YouTube i kliknąć przycisk Subskrybuj. Od tej pory, jeśli niczego nie zmienialiście w ustawieniach, będziecie otrzymywać powiadomienia o nowych filmach publikowanych w Mojej Szufladzie.

A jeśli mielibyście jakieś pytania lub propozycje na kolejne filmy tego typu, dajcie proszę znać w komentarzach lub na mojego maila.

Nie zapominajcie również o polubieniu obejrzanego odcinka, zasubskrybowaniu kanału – jeśli jeszcze tego nie zrobiliście, oraz polecaniu go wszystkim osobom poszukującym informacji na temat technologii asystujących dostępnych w środowisku macOS oraz iOS.

10 komentarzy na temat “Tworzenie folderów, usuwanie i przenoszenie aplikacji z VoiceOver na iOS

 1. Pytanie Piotrze trochę z innej beczki. Na nagraniu usłyszałem, że masz zainstalowaną aplikację Miarka. Mam Iphone’a 8 i nie mogę jej znaleźć. Z tego co czytam na różnych stronach wynika, że jest ona preinstalowana i nie można jej pobrać z AppStore. Nie piszą też, które modele wraz z IOS 12 aplikację tę dostały. Może Ty mi pomożesz ją odszukać?

 2. Hej Miki!
  Myślę że najprościej będzie gdy na dowolnym ekranie z aplikacjami wywołasz SpotLight, przeciągając trzema palcami w dół.
  Następnie w pole edycyjne SpotLight wpisz Miarka, a poniżej, pod nagłówkiem Aplikacje, powinien się wyświetlić przycisk Miarka i ścieżka gdzie znajduje się ta aplikacja.

 3. Tak zrobiłem ale u mnie nie ma „szukaj w aplikacjach”. Jest tylko „szukaj w mapach, AppStore i internecie”. Mam Iphone’a 8 (tego mnieszego) z IOS 12.1.2

 4. Miki, tam nic nie musisz wyszukiwać. Po wpisaniu nazwy aplikacji jej ikona powinna pojawić się pod polem edycyjnym.

 5. Witaj Piotrze. Tak właśnie zrobiłem i wygląda na to, że Miarki w moim iPhone nie ma. Aplikacja mi się nie wyszukuje.

 6. No to widocznie nie wszystkie iPhony 8 ją dostały. A powiedz mi czy ta apka wspiera Voiceovera?

 7. A jaką masz wersję iOS? Wydaje mi się, że przed aktualizacją do wersji 12, Miarki nie miałem.

Możliwość komentowania jest wyłączona