Tworzenie playlist na iUrządzeniu – Bez pomocy iTunes!

To o czym dziś chcę napisać, nie jest odkrywaniem Ameryki. Jednak z tego co słyszę w rozmowach ze swymi znajomymi, nienawidzącymi aplikacji iTunes, uważam, że przynajmniej dla części z Was, ta prosta porada może okazać się bardzo przydatna.

Od pewnego czasu możliwe jest tworzenie list odtwarzania na samych mobilnych urządzeniach z systemem iOS. Jedyne co musimy posiadać w naszym iUrządzeniu, to jakaś muzyka. Jej źródło pochodzenia jest nieistotne. Może to być muzyka zakupiona w sklepie iTunes, mogą to być również pliki, które sami wrzucimy do urządzenia, za pośrednictwem komputerowej aplikacji iTunes.

Nowa lista odtwarzania

 1. Uruchamiamy na iUrządzeniu aplikację Muzyka.
 2. Jeśli nie jest włączona, aktywujemy kartę „Listy” (lewy dolny róg ekranu).
 3. Dwukrotnie tapiemy przycisk Nowa Lista, znajdujący się u góry ekranu.
 4. W pole edycyjne wpisujemy nazwę naszej nowej listy odtwarzania, i tapiemy przycisk Zachowaj.
 5. Teraz przeglądamy dostępną na iUrządzeniu muzykę i na utworach, które chcemy dodać do nowej listy odtwarzania, dwukrotnie tapiemy palcem. Niestety, VoiceOver nie informuje nas, czy dany utwór został zaznaczony.
 6. Gdy już wybierzemy wszystkie piosenki, tapiemy przycisk Gotowe. Od tej pory, na ekranie List Odtwarzania, będziemy mieli dostępną naszą nową playlistę.

Dodawanie utworów do już istniejącej listy odtwarzania

 1. Otwórz listę odtwarzania, do której chcesz dodać nowe utwory.
 2. W lewym górnym rogu, dwukrotnie tapnij przycisk Edycja.
 3. W prawym górnym rogu, dwukrotnie tapnij przycisk Dodaj.
 4. Po wybraniu interesujących cię utworów, dwukrotnie tapnij przycisk Gotowe, dodając tym samym nowe utwory, do wcześniej utworzonej listy odtwarzania.

Miłego słuchania… 😀

2 komentarzy na temat “Tworzenie playlist na iUrządzeniu – Bez pomocy iTunes!

 1. Nie! VoiceOver informuje, w taki sposób, że po wypowiedzeniu nazwy utworu mówi wygaszony.

 2. Michale, w moim iPadzie 2 Mini z iOS 8.1.2, oraz iPhone 5S z tym samym systemem, VO nic nie anonsuje. Nawet czegoś takiego o czym piszesz. Masz tę samą, najnowszą wersję systemu?

Możliwość komentowania jest wyłączona