Voice Dream Reader i opcja skanowania z rozpoznawaniem tekstu

W ostatniej wersji aplikacji Voice Dream Reader, pojawiła się nowa opcja, umożliwiająca rozpoznawanie na zdjęciach sfotografowanego, drukowanego tekstu. Oznacza to, że VDR otrzymał funkcjonalność aplikacji Voice Dream Scanner, dzięki czemu właściciele VDR nie muszą już kupować dodatkowego programu, aby móc korzystać, przynajmniej według mnie, z najbardziej dostępnego na rynku mobilnego OCR. Zapraszam na krótką demonstrację działania nowej funkcji.

Zrzut ekranu - Ustawienia skanowania w aplikacji Voice Dream Reader

Dodatkowo mała podpowiedź. Warto zajrzeć do osobnych Ustawień znajdujących się w samej funkcji Skanera, ponieważ tam właśnie włączyć możemy demonstrowany w nagraniu dźwięk wykrycia tekstu, a także automatyczny odczyt rozpoznanej treści po jej rozpoznaniu.

Obejrzyj film

Aby śledzić kolejne nowości video pojawiające się w Mojej Szufladzie, wystarczy odwiedzić mój kanał w serwisie YouTube i kliknąć przycisk Subskrybuj. Od tej pory, jeśli niczego nie zmienialiście w ustawieniach, będziecie otrzymywać powiadomienia o nowych filmach publikowanych w Mojej Szufladzie.

A jeśli mielibyście jakieś pytania lub propozycje na kolejne filmy tego typu, dajcie proszę znać w komentarzach lub na mojego maila.

Nie zapominajcie również o polubieniu obejrzanego odcinka, zasubskrybowaniu kanału – jeśli jeszcze tego nie zrobiliście, oraz polecaniu go wszystkim osobom poszukującym informacji na temat technologii asystujących dostępnych w środowisku mac lub iOS.

5 komentarzy na temat “Voice Dream Reader i opcja skanowania z rozpoznawaniem tekstu

 1. Dzień dobry .Proszę Pana o Wytłumaczenie mi jak zeskanowaną książkę programem Voice Dream Scanner presłać zjednego ipfonea na drugi ipfone .Czy jest to w oggóle możliwe

  Serdecznie Pozdrawiam I proszę o odpowiedz

 2. Cześć Zygmuncie!
  Tak, oczywiście, że jest to możliwe.
  W aplikacji Voice Dream Reader otwórz sobie taką książkę, a następnie stuknij w przycisk Dokument u góry ekranu.
  Z pojawiających się opcji wybierz pozycję Eksportuj Wszystko. Jeśli to zrobisz, to na ekranie pojawią się klasyczne opcje udostępniania, od AirDrop, przez Wiadomość, Mail, aż po zapisanie w najróżniejszych miejscach.
  Mam nadzieję, że pomogłem.
  Pozdrawiam – Piotr

 3. Witam Pana .Bardzo Panu dziękuję za odpowiedz ale.
  Na ekranie po skopiowaniu książki jestzapis wyczyśc lub zapisz klikam zapisz i otwiera się
  zapisz jako pdf
  zapisz jako plik tekstowy
  skopiuj tekst
  anuluj
  Zapisuje jako plik tekstowy wpisuję tytuł i klikam
  Otwiera się następta strona na której pisze
  kopiuj
  zachowaj wplikach
  imeil
  notatki israder i inne
  Nie ma pozycji exportuj

  Przepraszam Pana bardzoZe jestemtak mało oblatany ale jestem dobrze po 70siątce

 4. Zygmuncie,
  z tego co piszesz, to po pierwsze doskonale sobie radzisz, a po drugie, to korzystasz z programu Voice Dream Scanner, a ja ci odpisałem w kontekście aplikacji Voice Dream Reader.
  W przypadku twojej aplikacji wszystko robisz bardzo dobrze. Po wybraniu formatu pliku, np. TXT, nadajesz mu nazwę, i gdy klikniesz Gotowe, to na ekranie pojawiają ci się opcje udostępniania.
  Jeśli chcesz plik udostępnić komuś kto jest tuż obok ciebie i ma iPhone, to wybierasz opcję AirDropb, jeśli chcesz wysłać książkę do kogoś dalej, to wysyłasz ją korzystając z funkcji Wiadomość lub E-Mail.
  Pozdrawiam – Piotr

 5. Dzień dobry .Bardz Panu dziękuję iskorzystam z Pańskiej rady

  Wszystkiego najlepszego .

Możliwość komentowania jest wyłączona