VoiceOver i dokumenty Word w wersji online

Wiele osób zastanawia się na ile dostępne cyfrowo są różnego rodzaju dokumenty online. Czy niewidomi i słabowidzący mogą z nich korzystać? Czy są w stanie za pomocą czytnika ekranu współpracować z innymi osobami nad tym samym dokumentem? Czy czytnik ekranu zaanonsuje im komentarze, przypisy i inne zmiany w tekście? Czy struktura dokumentu będzie dla nich dostępna?
Na wszystkie te pytania w kontekście dokumentów Microsoft Word staram się odpowiedzieć w dzisiejszym nagraniu.

Kadr z nagrania przedstawiający widok okna przeglądarki Safari z otwartym dokumentem online.

Obejrzyj film

Aby śledzić kolejne nowości video pojawiające się w Mojej Szufladzie, wystarczy odwiedzić mój kanał w serwisie YouTube i kliknąć przycisk Subskrybuj. Od tej pory, jeśli niczego nie zmienialiście w ustawieniach, będziecie otrzymywać powiadomienia o nowych filmach publikowanych w Mojej Szufladzie.

A jeśli mielibyście jakieś pytania lub propozycje na kolejne filmy tego typu, dajcie proszę znać w komentarzach lub na mojego maila.

Nie zapominajcie również o polubieniu obejrzanego odcinka, zasubskrybowaniu kanału – jeśli jeszcze tego nie zrobiliście, oraz polecaniu go wszystkim osobom poszukującym informacji na temat technologii asystujących dostępnych w środowisku mac lub iOS.

Limits each segment to 84 characters. This will result in segments being split in the middle of sentences.

Reduce resource usage