VoiceOver i Formatowanie komórek w Numbers w systemie macOS

Wśród pytań, które od Was otrzymałem, znalazły się także takie dotyczące formatowania komórek w arkuszach kalkulacyjnych Numbers. W niniejszym nagraniu demonstruję jak formatować je z VoiceOver w taki sposób, aby prawidłowo wyświetlane były wartości procentowe i walutowe, a także jak szybko kopiować interesujące nas formatowanie.

Widok arkusza Numbers. W tabeli widać dane prezentujące wartość czynszu w poszczególnych latach oraz jego procentowy wzrost.

Obejrzyj film

Aby śledzić kolejne nowości video pojawiające się w Mojej Szufladzie, wystarczy odwiedzić mój kanał w serwisie YouTube i kliknąć przycisk Subskrybuj. Od tej pory, jeśli niczego nie zmienialiście w ustawieniach, będziecie otrzymywać powiadomienia o nowych filmach publikowanych w Mojej Szufladzie.

A jeśli mielibyście jakieś pytania lub propozycje na kolejne filmy tego typu, dajcie proszę znać w komentarzach lub na mojego maila.

Nie zapominajcie również o polubieniu obejrzanego odcinka, zasubskrybowaniu kanału – jeśli jeszcze tego nie zrobiliście, oraz polecaniu go wszystkim osobom poszukującym informacji na temat technologii asystujących dostępnych w środowisku mac lub iOS.

Limits each segment to 84 characters. This will result in segments being split in the middle of sentences.

Reduce resource usage