VoiceOver i Łączenie plików PDF w jeden dokument w systemie macOS

Adobe może i zna się najlepiej na dokumentach PDF, ale w obszarze dostępności cyfrowej, to mogliby jeszcze trochę nadgonić. Jest to szczególnie widoczne, jeśli chcemy z czytnikiem ekranu użyć ich narzędzi do łączenia kilku plików w jeden dokument PDF. I oczywiście nie mogę powiedzieć, że się nie da. Ale po co się tak męczyć? 😉 Znacznie wygodniej jest skorzystać z opcji dostępnych w samym systemie macOS. Poniżej demonstruję jak tego dokonać z czytnikiem ekranu VoiceOver.

Rozwinięte menu kontekstowe. Fokus na opcji Utwórz PDF.

Obejrzyj film

Aby śledzić kolejne nowości video pojawiające się w Mojej Szufladzie, wystarczy odwiedzić mój kanał w serwisie YouTube i kliknąć przycisk Subskrybuj. Od tej pory, jeśli niczego nie zmienialiście w ustawieniach, będziecie otrzymywać powiadomienia o nowych filmach publikowanych w Mojej Szufladzie.

A jeśli mielibyście jakieś pytania lub propozycje na kolejne filmy tego typu, dajcie proszę znać w komentarzach lub na mojego maila.

Nie zapominajcie również o polubieniu obejrzanego odcinka, zasubskrybowaniu kanału – jeśli jeszcze tego nie zrobiliście, oraz polecaniu go wszystkim osobom poszukującym informacji na temat technologii asystujących dostępnych w środowisku mac lub iOS.

Twój Pierwszy Kęs

Więcej informacji na temat komputerów Apple, ich dostępności i podpowiedzi jak sobie z nimi radzić na starcie, znajdziecie w zakładce:
Twój Pierwszy Kęs