VoiceOver i przesyłanie bicia serca z poziomu Apple Watch – Czyli coś w sam raz na Walentynki!

Skoro dzisiaj obchodzimy dzień Świętego Walentego, to może w zgodzie ze świecką tradycją, w ramach Walentynki wyślesz komuś bicia własnego serca?
❤️💜❤️
Jedną z ciekawostek o której słyszał chyba każdy właściciel Apple Watch, ale mało który z niej korzysta, jest możliwość przesyłania bicia serca za pośrednictwem tego zegarka. Adresat takiej „sercowej” wiadomości odbiera ją jako wibracje swojego zegarka, w rytmie bicia serca nadawcy. Tak więc jeśli i ty należysz do grupy użytkowników, którzy jeszcze nigdy nie wysyłali komuś bicia własnego serca, dowiedz się jak możesz tego dokonać.

Zrzut ekranu z Apple Watch - Widok okna wiadomości iMessage z fokusem VoiceOver ustawionym na przycisku Digital Touch


Jeśli posiadasz zegarek od Apple, bicie własnego serca przesłać możesz dowolnemu, innemu właścicielowi Apple Watch. Albo odpowiadając na przesłaną przez niego wiadomość, albo z poziomu Kontaktów znajdujących się w aplikacji Telefon, wybierając interesującą cię osobę, i stukając w przycisk Wiadomość.

Teraz zamiast w przycisk Dyktowanie, jednym palcem stuknij dwukrotnie w przycisk Digital Touch. Na ekranie, oprócz przycisku Gotowe, i możliwości wyboru koloru pojawi się tzw. Obszar rysowania. Stuknij w niego dwukrotnie jednym palcem, aby go aktywować.

Zrzut ekranu z Apple Watch - Aktywny obszar rysowania

Po aktywowaniu obszaru rysowania, przyłóż 2 palce do ekranu Apple Watch. VoiceOver powinien wtedy wypowiedzieć słowo „Puls”, a ty w tym samym momencie poczujesz wibrację zegarka, dokładnie w tym samym rytmie, w którym w danej chwili bije twoje serce.

Po kilku sekundach lub oderwaniu palców od ekranu, bicie twojego serca zostanie automatycznie wysłane do adresata.

A jeśli to ty jesteś adresatem takiego bicia serca, na zegarku otrzymasz klasyczne powiadomienie o nadejściu wiadomości. I gdy od razu dotkniesz ekranu, to natychmiast poczujesz bicie serca nadawcy. Jeśli jednak będziesz zwlekać, to aby poczuć wibracje na nadgarstku, konieczne będzie klasyczne otwarcie otrzymanej wiadomości z poziomu Centrum Powiadomień, lub z poziomu aplikacji Wiadomości.

Bicie serca możesz wysłać również właścicielowi iPhone, nieposiadającemu Apple Watch. W takiej jednak sytuacji, adresat wiadomości nie poczuje żadnej wibracji, a jedynie będzie mógł na swoim ekranie zobaczyć czarne tło, a na nim czerwone serce bijące w rytmie twojego pulsu.

Zachęcam do zabawy, wysyłania haptycznych walentynek i dzielenia się wrażeniami. ❤️