VoiceOver w przeglądarce Firefox na komputerach Apple

Fundacja Mozilla ogłosiła w marcu 2021, że zespół zajmujący się kwestiami dostępności w przeglądarce Firefox, wreszcie ukończył prace nad zapewnieniem pełnego wsparcia dla programu odczytu ekranu VoiceOver. W poniższym nagraniu pokrótce demonstruję jak VO radzi sobie ze współpracą z Ognistym Liskiem.

Kadr z nagrania - Okno przeglądarki Firefoks z otwartą wyszukiwarką Google

Obejrzyj film

Aby śledzić kolejne nowości video pojawiające się w Mojej Szufladzie, wystarczy odwiedzić mój kanał w serwisie YouTube i kliknąć przycisk Subskrybuj. Od tej pory, jeśli niczego nie zmienialiście w ustawieniach, będziecie otrzymywać powiadomienia o nowych filmach publikowanych w Mojej Szufladzie.

A jeśli mielibyście jakieś pytania lub propozycje na kolejne filmy tego typu, dajcie proszę znać w komentarzach lub na mojego maila.

Nie zapominajcie również o polubieniu obejrzanego odcinka, zasubskrybowaniu kanału – jeśli jeszcze tego nie zrobiliście, oraz polecaniu go wszystkim osobom poszukującym informacji na temat technologii asystujących dostępnych w środowisku mac lub iOS.

Twój Pierwszy Kęs

Więcej informacji na temat komputerów Apple, ich dostępności i podpowiedzi jak sobie z nimi radzić na starcie, znajdziecie w zakładce:
Twój Pierwszy Kęs

Jeden komentarz na temat “VoiceOver w przeglądarce Firefox na komputerach Apple

  1. To mnie dziwi, że dopiero teraz Firefox stał się dostępny dla maca. Fajnie, że w końcu się za to zabrali. Jednak zawsze dobrze mieć wybór pomiędzy różnymi przeglądarkami Cieszę się, że teraz możesz korzystać Piotrze ze swojej ulubionej przeglądarki. Wiem jak to jest, kiedy niemożna korzystać z programu, z którego dobrze się nam korzysta. Sama bardzo lubię korzystać na windowsie najlepiej z Chrome’a.
    Pozdrawiam 🙂

Możliwość komentowania jest wyłączona