WhatsApp na Mac OS X

Osobiście nie korzystam z tego komunikatora i nie mam na nim konta, ale po informacji Pawła na FB z ciekawości zaciągnąłem sobie instalkę Supertab for WhatsApp.

Supertab for WhatsApp to desctopowa aplikacja umożliwiająca obsługę komunikatora WhatsApp. To co jest w niej fajnego to głęboka integracja z Mac OS X. Teraz z waszego Maćka możecie wysyłać wiadomości po WhatsApp z poziomu natywnej aplikacji Wiadomości, dzwonić audio lub video do kontaktów WhatsApp z poziomu Facetime lub po prostu listy Kontaktów. I oczywiście wszystkie powiadomienia trafiają Wam do Centrum Powiadomień.

Pośród innych funkcji opisywanych przez autorów trafiłem na coś co jeszcze może zainteresować część z Was. Aplikacja oferuje możliwość archiwizowania całych wątków naszych rozmów z WhatsApp na naszym komputerze.

To jaki jest haczyk? No jakiś być musi bo już takie moje szczęście. Haczyki są dwa. Mniejszy i większy. W moim przypadku większy stanowi fakt, że Supertab for WhatsApp wymaga WhatsApp na urządzeniu mobilnym. Przy instalacji desctopowej apki musimy zeskanować z ekranu kod QR aby zautoryzować Supertab. Mniejszy haczyk to konieczność posiadania mobilnego systemu w wersji minimum 8.1.

Tak więc nie posiadając konta na WhatsApp muszę obejść się smakiem. Przynajmniej po tej części aplikacji którą udało mi się zobaczyć wnoszę, że Supertab for WhatsApp jest dostępną aplikacją. Wszystkie przyciski, grafiki i linki są poprawnie opisane i zaetykietowane.

Program można klasycznie pobrać z MacAppStore więc, szczególnie osoby posiadające konto na WhatsApp zachęcam do testów i dzielenia się wrażeniami.