Wisielec – Dostępna dla VoiceOver gra logiczna na iPhone oraz iPad

W sumie jedyne gry jakie akceptuję, to gry logiczne. Wisielca dodatkowo traktuję jako grę towarzyską, która może umilić nam czas nie tylko w pojedynkę, ale również zapewnić przyjemną zabawę z naszymi przyjaciółmi, rodziną, czy znajomymi z mediów społecznościowych. W poniższym nagraniu, wraz z moim gościem specjalnym, demonstruję jak Wisielec działa w praktyce.

Widok ekranu kończącego grę z informacją: Kategoria: Kino, SALA KINOWA, Gratulacje, wygrywasz! Wynik 25600


Zgodnie z obietnicą z nagrania, poniżej umieszczam link do kupienia aplikacji w App Store. Aktualnie gra kosztuje niecałe 6 PLN.
Kliknij aby kupić Wisielca w App Store

O Wisielcu

Twórcą gry jest polak – Adam Cichy. I trzeba przyznać, że zrobił kawał dobrej roboty. W App Store o Wisielcu możemy przeczytać:

Klasyczna gra – w całości po polsku – polegająca na odgadywaniu słów. Słowo klucz jest ukryte pod kreskami, których liczba oznacza ilość liter. Jeśli w 9 próbach nie odgadniesz hasła zostajesz POWIESZONY! Wszystkie słowa są po polsku!

Jedyny Wisielec z możliwością gry ONLINE z Twoimi znajomymi!

Wisielec to:

 • tysiące słów pogrupowane w ponad 30 kategoriach, co ułatwia zgadywanie
 • możliwość gry w pojedynkę lub ONLINE
 • Game Center – naliczanie punktów, porównywanie wyników między graczami, szczególne osiągnięcia
 • koło ratunkowe – możliwość podpowiedzi w zamian za stratę jednej szansy
 • specjalna klawiatura zawierająca polskie znaki
 • dodatkowe bonusy za odgadnięcie hasła bez rozpoczęcia wieszania.

Zadaniem gracza jest odgadnąć hasło zgadując poszczególne litery. Litery są wybierane dotykowo za pomocą ekranu. Jeśli litera zostanie prawidłowo odgadnięta, pojawia się ona zamiast kreski w odpowiednim miejscu. Jeśli nie – zostaje postawiony pierwszy element szubienicy. Jeśli kolejne literki nie będą odgadywane poprawnie to powstaje szubienica i wiszący na niej ludzik – co kończy grę.

Liczba nieprawidłowych odgadnięć wynosi 9, gdzie 9-te kończy grę. Po przegraniu gracz może zagrać dalej klikając przycisk Nowa Gra lub zakończyć grę. Punkty są liczone za każdą grę w zależności od szybkości odgadnięcia.

A do tego wszystkiego gra jest w większości dostępna dla VoiceOver. Dlatego uważam, że warto dać jej szansę.

Obejrzyj film

Aby śledzić kolejne nowości video pojawiające się w Mojej Szufladzie, wystarczy odwiedzić mój kanał w serwisie YouTube i kliknąć przycisk Subskrybuj. Od tej pory, jeśli niczego nie zmienialiście w ustawieniach, będziecie otrzymywać powiadomienia o nowych filmach publikowanych w Mojej Szufladzie.

A jeśli mielibyście jakieś pytania lub propozycje na kolejne filmy tego typu, dajcie proszę znać w komentarzach lub na mojego maila.

Nie zapominajcie również o polubieniu obejrzanego odcinka, zasubskrybowaniu kanału – jeśli jeszcze tego nie zrobiliście, oraz polecaniu go wszystkim osobom poszukującym informacji na temat technologii asystujących dostępnych w środowisku mac lub iOS.

3 komentarzy na temat “Wisielec – Dostępna dla VoiceOver gra logiczna na iPhone oraz iPad

 1. Dzięki piotrze za ten wpis. Już aplikację sobie pobrałam. Będzie w co grać w święta. Bardzo serdecznie pozdrawiam i życzę również zdrowych, spokojnych oraz radosnych Świąt!

 2. Pięknie dziękuję. Tobie również niechaj się darzy i aby te nadchodzące Święta były pełne miłej, rodzinnej atmosfery. No i żeby św. Mikołaj o tobie nie zapomniał. 🙂

 3. witam Pana Panie Piotrze jak zwykle ja zproblemem doś długo nie używałem aplikacji książki w Ipfone bo czytałem z naszej bibloteki i kiedy wnuczka mi zakupionego ebukato lektor jest nie polski tylko w innym jężyku czyta wszystkie książkijakie są wtrj aplikacji n Proszę o pomoc
  Pozdrawiam

Możliwość komentowania jest wyłączona