Aktualizacja: WordPress na Mac OS X

Testuję sobie właśnie aplikację WordPressa, która pojawiła się na system Mac OS X. I niestety, nie wygląda to zbyt kolorowo.

Aplikacja współpracuje z VoiceOver ale nie jest to szczególnie komfortowe. Wiele elementów, np. wybór kategorii wpisu nie są zaetykietowane. Właśnie dlatego jak będę publikował ten wpis to nie będzie on miał kategorii i dopiero później będę musiał edytować wpis z poziomu przeglądarki aby trafił do odpowiedniej kategorii.

W trakcie pisania w polach edycyjnych i przy włączonym oznajmianiu wpisywanych znaków, nie otrzymujemy żadnej informacji zwrotnej od VO. Musimy przeczytać całą linię aby sprawdzić czy dobrze wprowadziliśmy tekst.

Tak po prawdzie to nadal nie mam pewności czy w ogóle w dobrym polu wprowadzam ten tekst.

Wygląda na to, że ta pierwsza wersja WP na Mac OS X jest bardzo wczesna, przynajmniej jeśli chodzi o jej dostępność dla natywnego programu odczytu ekranu. Nacisk jaki zespół WordPress’a kładzie na kwestię dostępności swych szablonów pozwala mieć nadzieję, że w kolejnych wersjach aplikacji będzie tylko lepiej. Wystarczy jak zrobią program równie dostępny jak na platformie iOS.

I właśnie się okazało, że nie jestem w stanie z poziomu aplikacji opublikować nowego wpisu. Udało mi się jedynie opublikować sam tytuł. Przeglądając okno programu nie mam pojęcia gdzie mógłbym umieścić główną treść wpisu. Czyli to co powyżej pozostaje aktualne. Trzymam kciuki za zespół WP.

Dla rządnych testów aplikacja, niestety w całości po angielsku, do pobrania tutaj:
https://desktop.wordpress.com

Jeden komentarz na temat “Aktualizacja: WordPress na Mac OS X

  1. Dlatego, prócz publikowania za pośrednictwem przeglądarki, polecam – płatny niestety – program Marsedit.

Możliwość komentowania jest wyłączona