Wiele osób zdaje się zapominać, że niektóre modele Apple Watch posiadają moduł komórkowy i umożliwiają wykonywanie połączeń telefonicznych. Obecnie prawie każdy operator oferuje karty eSIM, które możemy zainstalować w inteligentnym zegarku i korzystać z niego jak z telefonu. Jest to doskonałe rozwiązanie, gdy nie chcemy, lub nie możemy zabierać ze sobą iPhone. Może być to również ostatnia deska ratunku, gdy rozładuje się telefon. Dlatego dziś zapraszam na krótką demonstrację obsługi aplikacji Telefon na Apple Watch, za pomocą czytnika ekranu VoiceOver.
Czy każdy Apple Watch obsługuje połączenia telefoniczne?
Niestety nie. Nie każdy Apple Watch posiada moduł komórkowy. Mają go napewno wszystkie modele Ultra oraz zegarki w stalowej, lub tytanowej obudowie. Jeśli model w aluminiowej kopercie posiada modem komórkowy, to jest to tak zwana wersja Cellular. Od Apple Watch 10 w dół wersję z modemem można było rozpoznać po czerwonej obwódce dookoła koronki. Model Series 3 Cellular posiadał całą czerwoną płaską powierzchnię koronki. Co ciekawe, do wersji 9 Apple Watch, dźwięk połączeń przychodzących był inny na zegarkach z modemem i bez. Aktualnie możemy już ustawić dowolny dźwięk na odgłos połączenia przychodzącego.
Czy rozmowa z zegarka jest wygodna?
Generalnie zegarek, w tym także Apple Watch, nie służy do wielogodzinnych rozmów. Jest to raczej rozwiązanie alternatywne. Gdy wybieramy się w miejsce, w którym telefon będzie nam tylko przeszkadzał, takie jak siłownia, basen, koncert itp. Aby zadzwonić po taksówkę, odebrać ważne połączenie itd. Wtedy kilkuminutowa rozmowa z zegarka nie stanowi żadnego problemu. Przypomina po prostu rozmowę na zestawie głośnomówiącym. Ale jeśli z zegarkiem sparujemy słuchawki, np. AirPods, lub okulary z głośnikami, to rozmowa na Apple Watch nie różni się niczym od rozmowy z telefonu. Jest tak samo dyskretna i komfortowa. Odkąd iPhone zaczęły rozmiarem i wagą przypominać płytę nagrobną, ja sam telefon najczęściej zostawiam w domu. Zazwyczaj rozmawiam z Apple Watch połączonego z okularami.
A dla osób, które nie mogą, lub nie chcą oglądać video, poniżej zamieszczam jego transkrypcję do pobrania.
Pobierz transkrypcję nagrania.
Obejrzyj film
Aby śledzić kolejne nowości video pojawiające się w Mojej Szufladzie, wystarczy odwiedzić mój kanał w serwisie YouTube i kliknąć przycisk Subskrybuj. Od tej pory, jeśli niczego nie zmienialiście w ustawieniach, raz na dwa tygodnie będziecie otrzymywać powiadomienia o nowych filmach publikowanych w Mojej Szufladzie.
A jeśli mielibyście jakieś pytania lub propozycje na kolejne filmy tego typu, dajcie proszę znać w komentarzach lub na mojego maila.
Nie zapominajcie również o polubieniu obejrzanego odcinka, zasubskrybowaniu kanału – jeśli jeszcze tego nie zrobiliście, oraz polecaniu go wszystkim osobom poszukującym informacji na temat technologii asystujących dostępnych w środowisku Apple.