Wyłączanie i włączanie numerów Dual SIM w iPhone

Dziś niewielka podpowiedź jak w iPhone wyłączyć wybrane numery, a właściwie całe karty SIM lub eSIM. Przydatna zawsze wtedy, gdy chcemy włączyć, lub wyłączyć jeden z naszych numerów Dual SIM. A po co to w ogóle robić? Powodów oczywiście jest tyle, ile indywidualnych potrzeb użytkowników, ale do najczęstszych należy chyba wyłączanie numeru służbowego w sytuacji, gdy wybieramy się na urlop.

Wyłączony służbowy numer eSIM w iPhone

Instrukcja wyłączania i włączania karty SIM lub eSIM w iPhone

 1. Otwieramy Ustawienia iPhone i stukamy w przycisk Sieć komórkowa.
 2. Pod nagłówkiem PLANY SIECI KOMÓRKOWEJ znajdziemy listę etykiet odnoszących się do poszczególnych kart zainstalowanych w naszym telefonie, czy to SIM, czy eSIM. I tak np. jeśli etykieta jednej z moich kart nazywa się Nr Osobisty, to VoiceOver odczyta nam następującą informację:
  NR O, +48 502 123 456, Nr osobisty, Wł.
  Identycznie wyglądać będą kolejne numery.
 3. Każdy z numerów jest przyciskiem. Stukamy w ten, który chcemy wyłączyć. W naszym przykładzie niechaj to będzie nr służbowy.
 4. Na ekranie wyświetli się wiele opcji umożliwiających konfigurację wybranego połączenia. Jedną z nich jest pozycja o nazwie: Włącz tę linię, włączone. Aby wyłączyć kartę SIM lub eSIM wystarczy stuknąć w tę opcję.
 5. Po wyłączeniu karty, z ekranu znikną wszystkie opcje pozostawiając jedynie dwie, tj: Włącz tę linię, wyłączone, oraz przycisk Usuń plan sieci komórkowej. Możemy w tym miejscu ponownie włączyć nasz nr, np. po zakończonym urlopie.
 6. Taka wyłączona karta SIM lub eSIM na liście Planów sieci komórkowej wyświetla się np. tak:
  Użycie: „Nr firmowy”, +48 663 123 456, Wył.

I to tyle. Proste, prawda?

Po wyłączeniu lub ponownym włączeniu jednego z planów komórkowych, szczególnie w sytuacji, gdy wyłączaliśmy tzw. główny numer, warto w ustawieniach sieci komórkowej przejrzeć wszystkie opcje dotyczące połączeń głosowych i danych komórkowych. Jeśli wcześniej na wyłączonym numerze mieliśmy ustawione jakieś priorytety, np. do połączeń głosowych, to te ustawienia zniknęły przy wyłączeniu numeru. Dotyczy to również opcji Przełączania Danych Komórkowych, o czym pisałem we wpisie Dual SIM, czyli jak prawidłowo używać dwóch numerów telefonów w iPhone.

2 komentarzy na temat “Wyłączanie i włączanie numerów Dual SIM w iPhone

 1. Dzięki za kolejny wpis. Nawet nie wiedziałem, że w Iphone można mieć 2 karty SIM, co to ta karta ESim?. Człowiek się całe życie uczy. Pozdrawiam

Możliwość komentowania jest wyłączona