Wymuszanie zamknięcia aplikacji na Apple Watch

Pamiętam, że kilka lat temu sam szukałem takiej informacji. Później gdy ponownie chciałem z niej skorzystać okazało się, że dotychczasowy sposób przestał działać, i że w aktualnym systemie watchOS odpowiada on za wzywanie pomocy. Tymczasem o nowym sposobie napisał mi Adrian, a od tamtej pory już kilka osób zdążyło mnie zapytać, jak wymusić zamknięcie aplikacji na Apple Watch. Więc aby się w kółko nie powtarzać, poniżej krótka instrukcja jak tego dokonać.

Zrzut ekranu z Apple Watch - Widok tarczy Moduły, prezentującej m.in. poziom naładowania baterii i datę

Instrukcja wymuszenia zamknięcia aplikacji na Apple Watch

Jeśli jakaś aplikacja przestała odpowiadać, reagować na gesty ekranowe, lub też w inny sposób odmówiła współpracy, spróbuj ją zamknąć wykonując poniższe czynności:

  1. Naciśnij i przytrzymaj boczny, podłużny klawisz Apple Watch (Dock).
    Przytrzymuj go Przez około 3 s., aż do momentu gdy poczujesz wibracje, a na ekranie pojawią się 4 opcje w formie przycisków:
    Anuluj, Wyłącz Zasilanie, Karta Medyczna oraz Alarmowe SOS.
  2. Teraz naciśnij i przytrzymaj koronkę Apple Watch, do momentu, gdy zamknięte zostanie okno ze wcześniejszymi przyciskami, i na ekranie wyświetli się tarcza zegarka.

Zrzut ekranu z Apple Watch prezentujący widok przycisków Anuluj, Wyłącz Zasilanie, Karta Medyczna oraz Alarmowe SOS.

I to już tyle. Ot i cała procedura wymuszania zamknięcia aplikacji. Teraz możesz spróbować ponownie uruchomić niesforny program, i istnieje duża szansa, że teraz już będzie się on zachowywał poprawnie.