Zabezpieczanie się to podstawa, więc dziś kilka słów o dodatkach do AirPods

Zawsze gdy rozmawiam z osobami zastanawiającymi się nad zakupem słuchawek AirPods, lub ich nowymi właścicielami, wszyscy oni poruszają dwie budzące niepokój kwestie – koszt tych maleństw i potencjalną łatwość ich utraty. Dlatego dziś krótko o dwóch drobnych gadżetach, które mogą uciszyć nasze niepokoje związane z nieoczekiwanym rozstaniem z posiadanymi przez nas AirPods. Tak się przynajmniej stało w moim przypadku, więc może i dla Was okażą się one interesujące.

AirHooks

Pierwszy gadżet jest przede wszystkim dla bardzo aktywnych i ruchliwych użytkowników. AirHooks to silikonowe nakładki na słuchawki AirPods. Swym kształtem przypominają one arabską cyfrę 6, w której brzuszek wsuwamy podłużną część słuchawki, a krawędziami tego „brzuszka”, otulamy samą słuchawkę. W efekcie, ponad naszą słuchawką wystaje teraz silikonowy haczyk o długości jakichś 2 cm. To właśnie ten haczyk sprawia, że po włożeniu słuchawki do ucha, nie wypadnie nam ona nawet przy bardzo energicznych ruchach. Po pierwsze haczyk ten zaczepia się o fragment wewnętrznej małżowiny usznej, a po drugie, rozprężając się nieco, dodatkowo unieruchamia słuchawkę w taki sposób, że w ogóle nie porusza się ona w naszym uchu.

Nakładki są bardzo estetyczne, bo białe, i w ogóle ich nie widać. Ponieważ w moich uszach AirPods nie siedzą stabilnie, zacząłem używać AirHooks, szczególnie w trakcie biegania. Jak się okazuje, nie ma najmniejszej różnicy, czy tylko lekko sobie truchtam, czy wykonuję gwałtowne susy, w trakcie biegu słuchawki siedzą w uszach stabilnie i nie zamierzają ich opuszczać. Dzięki temu w trakcie treningów mogę sobie słuchać muzyki, lub w spokojniejszej wersji, pogadać ze znajomymi przez telefon.

Spigen Airhooks w Cortland Online

airPods Strap

Drugi gadżet jest jeszcze prostszy. AirPods Strap to, jak wskazuje sama nazwa (ang. pasek), po prostu silikonowy, płaski pasek, zakończony z każdej strony silikonową tulejką, w którą wsuwamy podłużną część naszych słuchawek. Gdy w ten sposób zabezpieczymy nasze AirPods, pasek zakładamy na kark, a słuchawki wkładamy do uszu. Teraz w sytuacji gdy słuchawka nam wypadnie z ucha, zamiast upaść w nieznane, po prostu zawiśnie sobie na pasku i grzecznie poczeka aż ją znowu umieścimy na właściwym miejscu.

Koniecznie należy tu jeszcze dodać, że dzięki swemu kształtowi i elastyczności, pasek się nie plącze, zawsze pozostając gotowy do użycia.

AirPods Strap na pewno docenią wszyscy użytkownicy AirPods, a w szczególności ci długowłosi. Często przy rozpuszczonych włosach zdarza się, że czy to same włosy, czy przy ich poprawianiu ręką, łatwo wytrącić słuchawkę z ucha. Jeśli nosisz długie kolczyki, one w ten sam sposób mogą sprawić że gwałtownie i nieoczekiwanie rozstaniesz się ze słuchawką. Co ciekawe, niektóre osoby mające bardzo małe małżowiny uszne, gubią AirPods w trakcie jedzenia, gdy ruch szczęki sprawia, że słuchawka wypada z ucha. A kto z nas chciałby aby jego AirPods wpadły jak śliwka w kompot?

Spigen Strap w Cortland Online

Minusy

Tak, jest i minus. Coś nad czym się wcześniej w ogóle nie zastanawiałem, a jak się okazuje, jest to przecież oczywiste. Słuchawek AirPods, zarówno w nakładkach AirHooks, jak i z paskiem AirPods Strap, nie włożymy do etui słuchawek aby je naładować. Po prostu się tam nie zmieszczą. Dlatego za każdym razem gdy kończymy używać AirPods z silikonowymi haczykami lub paskiem, musimy je wyjąć z silikonu i dopiero wtedy możemy je schować do etui. I to jest powód, dla którego AirHooks używam tylko i wyłącznie w trakcie treningów.

Ceny

Zarówno AirHooks, jak i AirPods Strap produkowane są przez wiele firm. Jedną z bardziej uznanych na rynku jest firma Spigen. Renoma jednak pociąga za sobą odpowiedni koszt gadżetów. Przykładowo AirHooks tej firmy na Allegro osiąga cenę ok. 50 PLN. W tym wypadku w zestawie dostajemy dwie wielkości silikonowych nakładek, do mniejszych i większych małżowin usznych. Strap to koszt od kilkunastu, PLN na Allegro, do ponad stu złotych w firmowych sklepach. Ja powyżej poglądowo umieściłem bezpośrednie odnośniki do sklepu Cortland Online. Oczywiście warto zapoznać się z ofertami różnych producentów i innych sklepów. Warto także poszukać na Allegro lub innych serwisach ofert łączonych, np. silikonowe etui na pudełko AirPods, AirHooks i Strap w zestawie. Czasem cena takiego zestawu jest równa, a czasem i niższa niż oryginalne AirHooks firmy Spigen.

A może używacie jeszcze jakichś innych zabezpieczeń dla Waszych AirPods? Jeśli tak, to podzielcie się nimi w komentarzach. Ja ze swej strony polecam oba rozwiązania.