Zamiana tekstu na mowę w systemie iOS / iPadOS

W dzisiejszych czasach bez trudu znajdziemy aplikację komputerową zamieniającą tekst na mowę. Możemy w ten sposób odczytywać tekst, ale także tworzyć nagrania, które następnie wykorzystać możemy do najróżniejszych celów. Jako sample, komunikaty głosowe w różnych innych aplikacjach, a nawet jako ścieżki lektorskie do nagrań audio-video. Problem jednak pojawia się w sytuacji, gdy chcemy być mobile only i korzystać tylko z mobilnych urządzeń do całej naszej cyfrowej aktywności. Aplikacji mobilnych zamieniających tekst na mowę nie ma aż tak wiele, ale na szczęście są i takie, które nie tylko są dostępne i darmowe, ale również robią to na czym nam najbardziej zależy.

Okno ustawień aplikacji Text To Speech

Jedną z takich aplikacji jest program Text to Speech, który chciałbym Wam dziś zaprezentować. Gdybyście sami chcieli się nim pobawić, to możecie go pobrać z poniższego odnośnika:
Pobierz Text To Speech z App Store

Obejrzyj film

Aby śledzić kolejne nowości video pojawiające się w Mojej Szufladzie, wystarczy odwiedzić mój kanał w serwisie YouTube i kliknąć przycisk Subskrybuj. Od tej pory, jeśli niczego nie zmienialiście w ustawieniach, będziecie otrzymywać powiadomienia o nowych filmach publikowanych w Mojej Szufladzie.

A jeśli mielibyście jakieś pytania lub propozycje na kolejne filmy tego typu, dajcie proszę znać w komentarzach lub na mojego maila.

Nie zapominajcie również o polubieniu obejrzanego odcinka, zasubskrybowaniu kanału – jeśli jeszcze tego nie zrobiliście, oraz polecaniu go wszystkim osobom poszukującym informacji na temat technologii asystujących dostępnych w środowisku mac lub iOS.

Twój Pierwszy Kęs

Więcej informacji na temat komputerów Apple, ich dostępności i podpowiedzi jak sobie z nimi radzić na starcie, znajdziecie w zakładce:
Twój Pierwszy Kęs

6 komentarzy na temat “Zamiana tekstu na mowę w systemie iOS / iPadOS

 1. Jest chyba błąd w tytule. Myślałem, że omawiana będzie jakaś appka do zmiany mowy na tekst

 2. Panie piotrze A czy jest aplikacja program który zrobi to samo tylko w drugą stronę
  Np. plik Audi O z nagranym wywiadem zamieni na tekst
  Do jakiegokolwiek pliku tekstowego
  Nie musi być to program darmowy na windows lub Apple
  Z góry wielkie dzięki za odpowiedź

 3. Oczywiście, że jest. Taką funkcję od jakiegoś czasu posiada Word z pakietu Microsoft Office. Funkcja nazywa się bodajże Transkrypcja. Działa to na pewno w wersji przeglądarkowej Office 365. Bezpłatnie można transkrybować do 300 min. miesięcznie.
  Najlepiej obsługiwać Office online przez przeglądarkę Edge lub Chrome. Transkrypcje znajdzie Pan przy opcji Dyktowanie.
  Powodzenia!

 4. Wielkie dzięki za ten filmik, a czy jest coś podobnego na Makusia?
  Pozdrawiam serdeczniasto!

Możliwość komentowania jest wyłączona