Cuckoo Watch – czyli wibrujące godziny na nadgarstku

Od dłuższego czasu irytowała mnie aplikacja Chime, co godzinę ogłaszająca na iPhone upływ czasu. Irytowała mnie głównie dlatego, że ja chciałem otrzymać taką informację na Apple Watch znajdujący się na moim nadgarstku, a nie na telefon leżący w innym pokoju. Ponieważ jednak jestem umiarkowanym leniuchem, za rozwiązanie tego problemu zabrałem się dopiero w momencie, gdy Chime przestała działać na iOS10.

W zegarkowym AppStore przejrzałem garść aplikacji, które spełniać miały następujące kryteria:

  • co godzinę informować o upływie czasu,
  • Informować z poziomu zegarka, a nie iPhone,
  • Informować wibracją i lub dźwiękiem,
  • umożliwiać ustalenie widełek godzinowych, pomiędzy którymi pojawiać się będzie informacja o upływie czasu;

Wymarzyłem sobie, że trafię na taką aplikację, która co godzinę, dyskretnym dźwiękiem, najlepiej tym znanym z zegarków Casio, informować mnie będzie o upływie czasu. Ku mojemu zdumieniu nie mogłem znaleźć nic takiego. I nie mam tu na myśli nawet tego wymarzonego dźwięku Casio. W ogóle nie mogę znaleźć jakiejkolwiek aplikacji, która z poziomu Apple Watch generowałaby jakikolwiek dźwięk co godzinę. Jedyne na co natrafiłem nosi nazwę Cuckoo Watch.

Cuckoo Watch – Hourly Chime – bo tak brzmi pełna nazwa aplikacji, nie spełnia tylko jednego z zadanych kryteriów. Nie generuje żadnego dźwięku. Za to regularnie co godzinę, na swoim nadgarstku czuję wyraźną wibrację odliczającą czas. Przyznam, że takie rozwiązanie podoba mi się chyba jeszcze bardziej.

Oczywiście mam też jedno malutkie „ale”. Niestety wibrowanie co godzinę zostało rozwiązane w Cuckoo Watch bardzo prymitywnie, tj. poprzez wysłanie powiadomienia na Apple Watch. Sprawia to po pierwsze, że wibracja jest identyczna jak przy innych powiadomieniach, więc odruchowo zerkamy na zegarek sprawdzając nowe powiadomienie. Gdyby sekwencja wibracji była inna, komunikat byłby jasny – minęła kolejna godzina i tyle.
Po drugie, wyświetlony komunikat wymaga reakcji z naszej strony, tj. tapnięcia na ekranie przycisku OK, lub późniejszego usunięcia wiadomości z centrum powiadomień.

Generalnie programik bardzo mi się podoba i spokojnie mogę go polecać. Niemniej jednak, gdyby ktoś z Was trafił na aplikację która wibruje inaczej lub generuje dźwięk zegarków Casio, dajcie proszę znać.

Korzystając z poniższego odnośnika możecie zakupić Cuckoo Watch w AppStore za 0,99€.
Kup Cuckoo Watch w AppStore