Gambit Prezesa, czyli Szachy z VoiceOver w systemie macOS

Planując nagranie kolejnego vloga z Mojej Szuflady, zorientowałem się że będzie to już pięćdziesiąty odcinek. A skoro tak, to tym razem postanowiłem opowiedzieć o czymś bardziej rozrywkowym niż formatowanie dysków, czy resetowanie pamięci. Zatem jeśli interesuje cię, jak przy użyciu VoiceOver zagrać w Szachy w systemie macOS, zapraszam do obejrzenia poniższego nagrania.

Kadr z nagrania - Szachownica na początku gry, biały pionek na polu B4 i czarny skoczek na polu F6

Obejrzyj film

Aby śledzić kolejne nowości video, pojawiające się w Mojej Szufladzie, wystarczy odwiedzić mój kanał w serwisie YouTube i kliknąć przycisk Subskrybuj. Od tej pory, jeśli niczego nie zmienialiście w ustawieniach, będziecie otrzymywać powiadomienia o nowych filmach publikowanych w Mojej Szufladzie.

A jeśli mielibyście jakieś pytania lub propozycje na kolejne filmy tego typu, dajcie proszę znać w komentarzach lub na mojego maila.

Nie zapominajcie również o polubieniu obejrzanego odcinka, zasubskrybowaniu kanału – jeśli jeszcze tego nie zrobiliście, oraz polecaniu go wszystkim osobom poszukującym informacji na temat technologii asystujących dostępnych w środowisku mac lub iOS.

Twój Pierwszy Kęs

Więcej informacji na temat komputerów Apple, ich dostępności i podpowiedzi jak sobie z nimi radzić na starcie, znajdziecie w zakładce:
Twój Pierwszy Kęs