Czyżby kolejna mobilna i dostępna nawigacja?

Kolejną nowością na jaką się dziś natknąłem jest następna mobilna nawigacja. Jest ona jednak bardzo specyficzna, więc postanowiłem o niej tutaj wspomnieć.
Program nazywa się Panorama Firm i powstał w oparciu o dwa gotowe produkty. Bazę adresową Panoramy Firm i mapy TomTom.

Czy to w ogóle działa?

Okazuje się, że tak i to całkiem fajnie. Wystarczy w pole wyszukiwania wpisać adres, nazwę lub interesującą nas branżę a w odpowiedzi dostaniemy listę lokalizacji do wyboru. Gdy już się na jakąś zdecydujemy, program zaczyna nas prowadzić do celu wg zaprogramowanych ustawień.

Aplikacja używa komunikatów głosowych i nawiguje nas zakręt po zakręcie. Możemy sobie w ustawieniach wybrać rodzaj środka transportu, tj. zdecydować się na tryb pieszy.

Z dostępnościowego punktu widzenia nie jest najgorzej. Część przycisków albo nie posiada opisów albo opisy są w języku angielskim. Na szczęście można je sobie, zarówno w Androidzie jak i IOS, odpowiednio zaetykietować.

Bezapelacyjną i ogromną zaletą tego programu jest możliwość nawigowania zakręt po zakręcie bez dostępu do internetu. Ma to też niestety swoją wadę. Aplikacja sporo waży. Dostępna jest bezpłatnie zarówno dla systemu Android jak i IOS. W tym drugim działa całkiem żwawo.

Zatem jeśli chcecie mieć dostęp zarówno do największej bazy firm jak i do nawigacji zakręt po zakręcie ofline, zachęcam do testów.