DropVox – Nagrywamy i udostępniamy w Dropbox

Dla wielu osób najszybszym sposobem zanotowania jakiejś informacji nadal pozostaje jej nagranie. Obecnie większość urządzeń mobilnych posiada zainstalowane lepsze lub gorsze oprogramowanie do nagrywania. Aplikacja, którą chciałbym dziś zarekomendować, wyposażona została w dodatkową funkcję sprawiającą, iż używanie mobilnego urządzenia firmy Apple do sporządzania szybkich, głosowych notatek staje się wyjątkowo wygodne.

Aplikacja DropVox, bo o niej mowa, umożliwia automatyczne przesłanie stworzonego nagrania na nasze konto w usłudze Dropbox. Jeśli będąc np. poza domem, sporządzamy jakieś notatki, po powrocie do domu będziemy mogli odtworzyć je bezpośrednio z komputera podłączonego do usługi Dropbox. Dzięki temu prostemu rozwiązaniu nie musimy kombinować z przerzucaniem notatek do komputera, czy korzystać z bardzo prostych odtwarzaczy w urządzeniu mobilnym. Możemy za to udostępniać nasze notatki innym osobom za pośrednictwem aplikacji Dropbox, oraz mieć do nich dostęp ze wszystkich komputerów i urządzeń podłączonych do tej usługi.

Jak to działa?

Po uruchomieniu aplikacji wystarczy dwukrotnie stuknąć w przycisk Record, aby rozpocząć nagrywanie. Aby zatrzymać rejestrowanie, dwukrotnie stukamy w przycisk Stop. Po wstrzymaniu nagrywania, automatycznie rozpoczyna się wysyłka zarejestrowanego materiału do chmury Dropbox. Towarzyszy temu komunikat – Loading audio. Jeśli w danej chwili nie posiadamy dostępu do internetu, program zaczeka z wysyłką do momentu połączenia się naszego urządzenia z siecią.

Aplikacja w całości jest w języku angielskim. Jest jednak bardzo prosta. Na ekranie głównym, oprócz przycisku rozpoczynającego i zatrzymującego nagrywanie, znajduje się tylko jeden przycisk Settings (Ustawienia). Wśród ustawień mamy jedynie:

  • Play indicator sounds – Odtwarzaj dźwięki podpowiedzi
  • Record in background – Nagrywanie w tle
  • Record in Higher quality – Nagrywaj w wyższej jakości
  • Record in launch – Nagrywaj po uruchomieniu
  • Choose upload folder – Wybierz katalog nagrań
  • Link to Dropbox – Podłącz się do Dropbox’a

Przy pierwszym uruchomieniu, po podłączeniu się do usługi Dropbox, warto jest ustawić sobie folder docelowy, w którym będą umieszczane nasze nagrania. Domyślnie jest to katalog o nazwie Dropvox, znajdujący się w folderze Dropbox/Aplikacje. Pamiętaj aby po zmianie ustawień dwukrotnie stuknąć w przycisk Done.

Aplikacja jest płatna i kosztuje około 0,89 Eur. Gdybyście chcieli ją przetestować, wystarczy kliknąć w poniższy link. Oczywiście, musicie również posiadać konto w usłudze Dropbox, oraz program Dropbox zainstalowany na waszym komputerze i urządzeniu mobilnym.

Pobierz DropVox z AppStore