Pisanie brajlem na iOS8

W systemie iOS 8 pojawiła się nowa funkcja, dedykowana osobom niewidomym korzystającym z alfabetu brajla. Możemy teraz, zamiast używać zewnętrznych aplikacji, zmuszających nas do kopiowania wprowadzonego tekstu, pisać brajlem korzystając z natywnej funkcji systemu.

W najbliższy piątek będę miał przyjemność zademonstrowania Wam działania tejże funkcji na antenie TyfloRadia. Audycji możecie posłuchać o godz. 19:00, po kliknięciu poniższego odnośnika.

Posłuchaj TyfloRadia
Jeśli w późniejszym terminie audycja zostanie opublikowana w serwisie TyfloPodcast.net, postaram się także umieścić tutaj bezpośredni link.

7 komentarzy na temat “Pisanie brajlem na iOS8

  1. Dobrze byłoby, gdyby portal zawierał opisy, a nie przekierowania do długich, często przegadanych programów. Kiedyś w tyflopodcast były prezentacje sprzętu i oprogramowania, od jakiegoś czasu programy są prowadzone w formie zbyt długich i przegadanych audycji pełnych dygresji. Po za tym klawiatura brajlowska w iOS 8 jest bardzo fajna, korzystam z niej. Szkoda, że nie działa w safari. Pozdrawiam!

  2. Rafale, masz w 100% rację. Dlatego właśnie staram się, aby moje ostatnie nagrania były krótkie. To o brajlu ma 20 minut. Generalnie staram się tu opisywać, ale niektóre rzeczy po prostu lepiej jest zademonstrować w praktyce.

  3. A i jeszcze odnośnie Safari. Oczywiście, że tam także działa. Musisz tylko w ustawieniach Safari wyłączyć różne opcje dynamicznego prezentowania danych.

  4. Jak działa, super, wyłączę i nie mam więcej pytań. Szkoda, że link do audycji mi nie działa. Swoją drogą od lat śledzę Twoje podcasty dot. apple i uważam Ciebie za eksperta, mówisz rzeczowo i konkretnie o tym co trzeba. Pozdrawiam!

  5. Dzięki Rafale za miłe słowa. Na razie ten link prowadzi do strumienia Tyfloradia, gdyby ktoś chciał posłuchać na żywo. Jak tylko audycja zostanie opublikowana w serwisie Tyflopodcast.net, to umieszczę do niej bezpośredni link w Mojej Szufladzie.

  6. PIotrze, a możesz to opisać jak te dane dynamiczne dane prezentowania danych wyłączyć? W ustawieniach pod zakładką safari szukałęm i nie znalazłem, również w samej przeglądarce, ale pewnie gdzieś to jest… Pozdrawiam!

  7. Musisz to zrobić w Ustawienia, Safari. Tam wyłączasz Sugestie wyszukiwarki, Sugestie Spotlight, Szybkie szukanie w witrynie i Wczytuj najcelniejsze. Możesz sobie poeksperymentować, które można zostawić, ale gdy wszystko masz wyłączone, to nie działają żadne dynamiczne elementy Safari i można korzystać z brajla.

Możliwość komentowania jest wyłączona