Facebook na Mac OS X

Ponieważ już dość dawno nie wrzucałem do Mojej Szuflady niczego dla użytkowników systemu Mac OS X, koniecznie trzeba to nadrobić. Dziś kilka słów na temat aplikacji, która powinna zaspokoić potrzeby osób korzystających z serwisu Facebook, narzekających na dostępność pełnej wersji portalu, a mających już własne przyzwyczajenia wyniesione z mobilnej aplikacji FB. Program Current nie został stworzony przez firmę Facebook. Trzeba jednak przyznać, że producent (AppDen LLC) spisał się całkiem nieźle.

Szczerze mówiąc, jeśli korzystasz z mobilnej wersji FB, to niewiele mam tu do pisania. Program jest mały, lekki i posiada zbliżoną funkcjonalność. Podobnie jak na platformie iOS, bardzo ładnie integruje się z systemem, szczególnie w przypadku powiadomień, których sposób wyświetlania w Centrum Powiadomień można personalizować. Dodatkowo możemy sobie ustalić nasze własne skróty klawiszowe na prezentowanie Aktualności, Powiadomień, Wiadomości itp. Preferencje pozwalają dokonać jeszcze kilku drobnych wyborów w rodzaju otwierania wpisu w nowym oknie, otwierania linków w natywnej przeglądarce itp. Itd.

Generalnie aplikacja jest bardzo zgrabna, responsywna i co najważniejsze, całkowicie dostępna dla VoiceOver w systemie Mac OS X. Więc jeśli irytuje cię mobilna wersja portalu, na co dzień korzystasz z mobilnej aplikacji i nie będzie ci żal niecałych trzech euro, to zachęcam do pobrania i przetestowania.

Pobierz Current for Facebook z Mac App Store