Ładujemy Apple Watch do pełna

Jeszcze w październiku zeszłego roku pisałem do Mojej Szuflady o nowej funkcji wprowadzonej przez Apple, czyli Zoptymalizowanym ładowaniu baterii. Tekst dotyczył iPhone, iPadów i Macbooków, które domyślnie ładowane są jedynie do poziomu 80%. Tymczasem wraz z watchOS 9 Apple wprowadziło tę funkcję do zegarków Apple Watch, a Wy pytacie jak ją wyłączyć.

Ekran Apple Watch demonstrujący kondycję baterii na poziomie 100%

Wyłączanie Zoptymalizowanego Ładowania Baterii

Można tę funkcję oczywiście wyłączyć z poziomu Ustawień lub Preferencji. Osobiście jednak tego nie zalecam. Jej działanie rzeczywiście wydłuża żywotność akumulatora naszego zegarka. Gdybyście jednak mimo wszystko chcieli tego dokonać, odpowiedni przełącznik znajdziecie w Ustawieniach na Apple Watch, w sekcji Bateria.

Ekran Apple Watch - Opcje zoptymalizowanego limitu ładowania

Ja zwykle pozwalam zegarkowi ładować się do optymalnego poziomu. Dopiero gdy wiem, że na przykład nazajutrz będę wybierał się w podróż, wtedy wymuszam ładowanie do pełna. A jak tego dokonać? Na szczęście w bardzo prosty sposób.

Wymuszanie ładowania baterii Apple Watch do poziomu 100%

  1. Na ekranie Apple Watch znajdującego się na ładowarce odnajdujemy ikonkę procesu ładowania. VoiceOver anonsuje ją na przykład tak:
    Ładuję, 43%
  2. Dwukrotnie stukamy w status ładowania, aby wyświetlić dodatkowe opcje.
  3. Z pośród nowych opcji wybieramy i aktywujemy przycisk Ładuj Całkowicie Teraz.

Ekran Apple Watch, fokus VoiceOver na przycisku Ładuj całkowicie teraz

I już. I to tyle. Proste, prawda? 😉

Właśnie z uwagi na prostotę wymuszania ładowania do pełna uważam, że warto pozostawić włączoną opcję Zoptymalizowanego Ładowania Baterii włączoną, a Apple Watch ładować do pełna tylko w razie potrzeby.