Problem z restartowaniem się VoiceOver w przeglądarkach internetowych na macOS

Od pewnego czasu, często irytowała mnie sytuacja, kiedy to na stronie internetowej VoiceOver najpierw zaczynał mi wygłaszać komunikat „Zajęte, zajęte”, a chwilę później samoczynnie się restartował. Szukałem, kombinowałem, i niestety nic nie znalazłem. Na moje szczęście, problem nie dotyczył tylko mnie. Dzięki temu na jego rozwiązanie wpadł Maciek Kuchta, któremu raz jeszcze dziękuję za podzielenie się ze mną tą dobrą nowiną.

Rozwiązanie tego straszliwego problemu, jak to zwykle u Apple bywa, okazało się być nader proste. Dziś rano Maciek przysłał mi je w krótkiej wiadomości iMessage, a ja, z ogromną przyjemnością, dzielę się nim z Wami.

Tak więc aby VoiceOver przestał się samodzielnie restartować w przeglądarkach internetowych, w systemie macOS, należy:

  1. Otworzyć Narzędzie VoiceOver,
  2. Przejść do kategorii Nawigacja,
  3. i po jej rozwinięciu, przestawić opcję Nawigacja po Grupach na pozycję Standardowa.

I tyle! Proste, prawda? Dziękuję Maćku za pomoc mojemu Maćkowi! 😉 Dzięki tobie będę miał mniej siwych włosów na skroniach. 😎

2 komentarzy na temat “Problem z restartowaniem się VoiceOver w przeglądarkach internetowych na macOS

  1. Jako wredny Pecetowiec się zapytam a dla czego tak się dzieje? a co powoduje zawieszanie się voiceovera ? dla czego trzeba zmienić to ustawienie?

  2. Hej! Dobrze że pytasz, bo powinienem był to napisać. Według mnie ma to związek ze zbyt dużą ilością javascript na stronie. Mnie się np. tak działo prawie zawsze na YouTube. Wiem od innych Maćkowych użytkowników, że ta zmiana nie pomaga na wszystkie tego typu sytuacje, ale przynajmniej u mnie już się VoiceOver nie restartuje. Również te osoby, które od zawsze miały wspomniane ustawienie, nigdy nie narzekały na podobne zachowanie VO. ‍‍♂️

Możliwość komentowania jest wyłączona