Sudoku na iPhone dostępne dla VoiceOver

Ponieważ jesteśmy prawie w połowie wakacji, to na dziś proponuję nieco rozrywkowy temat. Krótka demonstracja działającej na iPhone i iPadzie, pierwszej w pełni dostępnej dla VoiceOver gry Sudoku. Czekałem na nią ponad 15 lat i w końcu się doczekałem. 😊 A czy było warto czekać? Sprawdźcie oglądając poniższe nagranie.

Okno aplikacji Accessible Sudoku z planszą 9 na 9 pól


John Sturt czyli autor aplikacji, tak o niej pisze w App Store:

Graj na ogromnych planszach za pomocą małych urządzeń. W tej wersji możesz grać na planszach o rozmiarach 4, 9, 16 lub 25 pól. Wybierz liczbę komórek do wypełnienia i ustal poziom trudności. Rozmiar planszy 4 posiada ponad 280 konfiguracji. Rozmiary plansz 9,16 i 25 posiadają 20 000 wzorów.

 • Zaprojektowana do grania w trybie offline.
 • Brak dodatkowych zakupów w aplikacji.
 • Zbudowana, tak aby łatwo w nią grać, ale aby trudno było przestać.
 • Prosty, przejrzysty interfejs.
 • W 100% kompatybilna z VoiceOver.

Gdybyście sami chcieli potestować, to poniżej znajdziecie link do App Store, gdzie możecie zakupić Accessible Sudoku:
Kup Accessible Sudoku w App Store

Hmm… A może, jeśli posługujesz się wzrokiem, na iPhone włączysz VoiceOver i po trzykrotnym stuknięciu w ekran trzema palcami spróbujesz ułożyć sudoku bez patrzenia na ekran? Sprawdź się w ekstremalnych warunkach i przekonaj się jak działa twoja wyobraźnia. 😉

Obejrzyj film

Aby śledzić kolejne nowości video pojawiające się w Mojej Szufladzie, wystarczy odwiedzić mój kanał w serwisie YouTube i kliknąć przycisk Subskrybuj. Od tej pory, jeśli niczego nie zmienialiście w ustawieniach, będziecie otrzymywać powiadomienia o nowych filmach publikowanych w Mojej Szufladzie.

A jeśli mielibyście jakieś pytania lub propozycje na kolejne filmy tego typu, dajcie proszę znać w komentarzach lub na mojego maila.

Nie zapominajcie również o polubieniu obejrzanego odcinka, zasubskrybowaniu kanału – jeśli jeszcze tego nie zrobiliście, oraz polecaniu go wszystkim osobom poszukującym informacji na temat technologii asystujących dostępnych w środowisku mac lub iOS.

6 komentarzy na temat “Sudoku na iPhone dostępne dla VoiceOver

 1. Dzięki Ci Piotrze za ten wpis 🙂 Super, że kolejna gra jest dla nas dostępna Cieszę się, że po 15 latach możesz sobie znowu w nią zagrać 🙂 To dowód, że czasem warto czekać, a cierpliwość się czasem opłaca 🙂
  Pozdrawiam serdecznie

 2. Dzień dobry .Proszę Pana mam problem z plikami cooke które to zasłaniają mi po kliknięciu w ikone np.Jasna Góra na żywo ile razy bym chciał otwozyć tą ikonę muszę akceptowac te ciasteczka .Proszę mi podpowiedzieć jakten komunikat zablokować aby się nie powtarzał .Stało mi śię to w ostatnim czasie .proszę o pomoc

 3. Nie piszesz Zygmuncie na jakiej stronie internetowej cię to spotyka. Musisz jednak poskarżyć się Unii Europejskiej, bo to jej przepisy sprawiły, że na każdej stronie internetowej powinien pojawić się taki komunikat. Jeśli pojawia się u ciebie regularnie, to może masz wyłączoną historię w przeglądarce. Spróbuj ją sobie włączyć, a jeśli masz je włączone, to nie mogę ci pomóc. Najprawdopodobniej ciasteczka zostały błędnie, lub nieprawidłowo umieszczone na stronie internetowej.

 4. Hmm… Nie potrafię u siebie powtórzyć tego błędu. Dlatego nie mogę pomóc.

Możliwość komentowania jest wyłączona