Aplikacja Pliki – kopiowanie oraz przenoszenie na iPhone plików z VoiceOver

O tę kwestie pytaliście dość często, więc w końcu postanowiłem nagrać na ten temat krótką demonstrację. Jak na urządzeniach mobilnych Apple, korzystając z czytnika ekranu VoiceOver, kopiować oraz przenosić pliki w systemowej aplikacji Pliki. Mam nadzieję, że teraz już nikt nie będzie miał z tym problemu.

Rozwinięte Menu Kontekstowe na urządzeniu mobilnym z systemem iOS w trybie ciemnym. Zawiera między innymi opcje: Powiel, Kopiuj i Przenieś.

Obejrzyj film

Aby śledzić kolejne nowości video pojawiające się w Mojej Szufladzie, wystarczy odwiedzić mój kanał w serwisie YouTube i kliknąć przycisk Subskrybuj. Od tej pory, jeśli niczego nie zmienialiście w ustawieniach, będziecie otrzymywać powiadomienia o nowych filmach publikowanych w Mojej Szufladzie.

A jeśli mielibyście jakieś pytania lub propozycje na kolejne filmy tego typu, dajcie proszę znać w komentarzach lub na mojego maila.

Nie zapominajcie również o polubieniu obejrzanego odcinka, zasubskrybowaniu kanału – jeśli jeszcze tego nie zrobiliście, oraz polecaniu go wszystkim osobom poszukującym informacji na temat technologii asystujących dostępnych w środowisku mac lub iOS.

3 komentarzy na temat “Aplikacja Pliki – kopiowanie oraz przenoszenie na iPhone plików z VoiceOver

  1. Wielkie dzięki za prezentację. W życiu nie przyszło mi do głowy aby szukać na pokrętle czynności do przenoszenia pliku. Dotychczas kopiowałem i wklejałem, czyli podwójna praca bo nie chciałem mieć w 2 miejscach. Przy okazji pytanie. Gdy w pliki mam zdjęcia i aktywuję zdjęcie to włącza mi się tryb interakcja, mimo iż mam ten tryb wyłączony. Masz jakąś radę na to?

  2. W testowej wersji iOS, której aktualnie używam, już nie ma tego komunikatu i takiego zachowania w aplikacji Pliki.
    Jednak gdy ci się coś takiego pojawia, to zawsze możesz przeciągnąć czterema palcami w górę lub dół ekranu. Wtedy fokus VoiceOver przeniesiony zostanie na górę lub dół okna.

  3. Dzięki za poradę. Czyli jest nadzieja, że w nowej aktualizacji zniknie ten problem

Możliwość komentowania jest wyłączona