Czytnik Polskich Banknotów na Androida

Grupa studentów Politechniki Gdańskiej, zamiast szybko zaprogramować na zaliczenie kolejną wersję Tetris 3D, postanowiła wykorzystać tę okazję na zaprojektowanie aplikacji ułatwiającej życie osobom z dysfunkcją wzroku. Po rozeznaniu rynku stwierdzili, że warto stworzyć bezpłatny program do rozpoznawania polskich banknotów. A czy im się to udało, oceńcie sami.

Ekran główny aplikacji Czytnik Polskich Banknotów na Androida


Twórcom programu zależy na ocenie użytkowania aplikacji. Sprawdzeniu czy działa zgodnie z potrzebami osób niewidomych i niedowidzących, czyli na jak najszerszej opinii docelowych użytkowników. Zdają sobie sprawę, że mogli przegapić jakieś problemy, które Wy, korzystając z technologii asystujących, możecie bez trudu odnaleźć i wskazać programistom. Dzięki temu będą je mogli usunąć, co ułatwi korzystanie z aplikacji wszystkim przyszłym użytkownikom.

Sami twórcy tak piszą o swoim programie:

Aplikacja „Czytnik Polskich Banknotów” na Androida to projekt skierowany przede wszystkim do osób niewidomych i niedowidzących, codziennie stających przed problemem rozpoznania nominałów banknotów, którymi się posługują.

Aplikacja w założeniu miała być darmowa, bezbłędnie rozpoznająca oraz użyteczna. Powstała jako projekt tworzony przez studentów Politechniki Gdańskiej. Jej podstawą jest sztuczna inteligencja, która po dziesiątkach godzin pracy naszego zespołu, ma zapewnić zawsze dobrą odpowiedź. Została ona dostosowana do współpracy z systemowym czytnikiem ekranu TalkBack na platformie Android. Liczne opcje personalizacji mają na celu ułatwić korzystanie z aplikacji każdemu użytkownikowi.
Jednak, aby taki projekt się udał potrzebujemy opinii użytkowników, testerów, którzy poświęcą choćby 10 minut na przetestowanie aplikacji i wskażą nam miejsca, które możemy poprawić. Każda osoba, która wesprze to przedsięwzięcie będzie ujęta w dokumentacji projektu, chyba że nie będzie sobie tego życzyła. Wsłuchamy się w każdy głos.

Wszelkie opinie prosimy kierować na adres e-mail: jkornacki@o2.pl

Ekran ustawień aplikacji Czytnik Polskich Banknotów

Wszystkich użytkowników Androida z dysfunkcją wzroku zachęcam do testowania i dzielenia się opinią. Myślę, że na prawdę warto docenić działania na rzecz OzN i odwdzięczyć się twórcom aplikacji krótką recenzją, przesłaną na podanego powyżej maila.

A sam program możecie zainstalować, na przykład korzystając z poniższego odnośnika:

Pobierz Czytnik Polskich Banknotów na Androida z Google Play