EchoVis Street, czyli jak przejść przez ulicę z zamkniętymi oczami?

Kilka lat temu brałem udział w projekcie, w ramach którego wymyślona, a potem stworzona została aplikacja mobilna symulująca przechodzenie przez ulice oraz ich skrzyżowania o różnym stopniu skomplikowania. Głównym celem tej aplikacji miało być zademonstrowanie w bezpiecznych warunkach odgłosów towarzyszących pokonywaniu jezdni. Dzięki niej osoby świeżo ociemniałe mogłyby bez narażania się na niebezpieczeństwo, nauczyć się dźwięków występujących na drogach w różnych warunkach i okolicznościach. Jak się jednak szybko okazało, aplikacja stała się również doskonałym narzędziem dla osób prowadzących szkolenia świadomościowe oraz instruktorów orientacji przestrzennej. Dziś zapraszam na krótką demonstrację jej działania.

Widok poziomu startowego gry, wraz z instrukcją kolejnych kroków.


Aplikację pobrać możecie korzystając z poniższych odnośników:

Obejrzyj film

Aby śledzić kolejne nowości video pojawiające się w Mojej Szufladzie, wystarczy odwiedzić mój kanał w serwisie YouTube i kliknąć przycisk Subskrybuj. Od tej pory, jeśli niczego nie zmienialiście w ustawieniach, będziecie otrzymywać powiadomienia o nowych filmach publikowanych w Mojej Szufladzie.

A jeśli mielibyście jakieś pytania lub propozycje na kolejne filmy tego typu, dajcie proszę znać w komentarzach lub na mojego maila.

Nie zapominajcie również o polubieniu obejrzanego odcinka, zasubskrybowaniu kanału – jeśli jeszcze tego nie zrobiliście, oraz polecaniu go wszystkim osobom poszukującym informacji na temat technologii asystujących dostępnych w środowisku mac lub iOS.

3 komentarzy na temat “EchoVis Street, czyli jak przejść przez ulicę z zamkniętymi oczami?

  1. Dzięki za kolejny wpis. Ciekawa aplikacja, myślę, że przydatna na osfojenie się z ruchem ulicznym. Rozumiem, że trzeba używać słuchawek. Szkoda tylko, że nie dla takich jak ja, słyszących na 1 ucho. Jak zwykle czekam na kolejne wpisy. Pozdrawiam

  2. Krzyśku, niekoniecznie. Sam nie sprawdzałem, ale warto zobaczyć czy na iPhone ze słuchawkami AirPods gra nie uwzględnia ruchów głowy i czy nie podaje wtedy naturalnego kierunku odgłosów. Wtedy mógłbyś też się pobawić, jak przy zwykłym przechodzeniu ulicy. 🙂

  3. Dzięki za podpowiedź. To spory wydatek na te słuchawki a pewności nie ma, że będą pomocne w takiej sytuacji

Możliwość komentowania jest wyłączona