Pages nareszcie dostępny dla VO

Krótko po pojawieniu się nowego systemu OS Mavericks, do AppStore trafiła aktualizacja popularnego edytora tekstu – Pages. Nareszcie! Przyniosła ona bowiem kilka długo wyczekiwanych zmian w zakresie dostępności.

Najważniejszą z naszego punktu widzenia zmianę stanowi poprawa współpracy z systemowym programem odczytu ekranu VoiceOver. Dotychczas mogliśmy pisać teksty, dobierać czcionki i wykonywać formatowanie. Niestety, VO nie odczytywał nam wprowadzonych zmian. Mogliśmy sformatować dokument ale VO informował nas jedynie o rodzaju, wielkości i kroju czcionki. Aktualnie korzystając ze skrótu klawiszowego VO+t dowiemy się czy i jakie formatowanie otrzymał fragment tekstu na którym znajduje się kursor VO.

Podczas przeglądania dokumentów w Pages, bardzo dobrze działa oznajmianie najróżniejszych elementów osadzonych w tekście jak grafiki czy tabele.

Współpraca VO z Applowską chmurą iCloud również nie nastręcza żadnych kłopotów. Jeśli posiadamy mobilną wersję Pages na naszym iUrządzeniu, odczytywanie i edycja dokumentów w najróżniejszych formatach, dostęp do nich z każdego naszego urządzenia jest teraz czystą przyjemnością.

Jeśli macie jakieś własne doświadczenia, związane także z nowymi Numbers lub KeyNote na Mac OS, podzielcie się nimi w komentarzach.