Regulowanie głośności nagrań audio i video w systemie macOS

System macOS oferuje nam kilka możliwości regulacji głośności nagrań audio i video. Jedną z nich jest np. aplikacja iMovie. Niestety, choć większość tych możliwości nawet jest dostępna dla VoiceOver, to korzystanie z nich nie należy do wygodnych. Dodatkowo, z niewiadomych dla mnie przyczyn, akurat ta czynność bardzo mocno obciąża procesor. Na szczęście istnieje bardzo fajna i wygodna alternatywa w postaci aplikacji iLove Media Volume.

Widok okna aplikacji iLove Media Volume


To kolejna aplikacja ze stajni Ping Lv, której działanie chciałbym Wam dziś zademonstrować. Gdybyście byli zainteresowani programem, link do niego umieszczam poniżej:
Pobierz iLove Media Volume z Mac App Store

Obejrzyj film

Aby śledzić kolejne nowości video pojawiające się w Mojej Szufladzie, wystarczy odwiedzić mój kanał w serwisie YouTube i kliknąć przycisk Subskrybuj. Od tej pory, jeśli niczego nie zmienialiście w ustawieniach, będziecie otrzymywać powiadomienia o nowych filmach publikowanych w Mojej Szufladzie.

A jeśli mielibyście jakieś pytania lub propozycje na kolejne filmy tego typu, dajcie proszę znać w komentarzach lub na mojego maila.

Nie zapominajcie również o polubieniu obejrzanego odcinka, zasubskrybowaniu kanału – jeśli jeszcze tego nie zrobiliście, oraz polecaniu go wszystkim osobom poszukującym informacji na temat technologii asystujących dostępnych w środowisku mac lub iOS.

Twój Pierwszy Kęs

Więcej informacji na temat komputerów Apple, ich dostępności i podpowiedzi jak sobie z nimi radzić na starcie, znajdziecie w zakładce:
Twój Pierwszy Kęs

2 komentarzy na temat “Regulowanie głośności nagrań audio i video w systemie macOS

  1. Ciekawa i funkcjonalna Appka. Osobiście przez lata do utrzymywania stałej głośności plików MP3 używałem pod Windowsem MP3Gaina. Program ma już ze 20 lat, ale robi, co ma robić i niczego mi nie popsuł. Jeśli ktoś jest ciekaw, czy MP3Gain jest również dostępny dla Maca to odpowiedź brzmi: tak:
    https://projects.sappharad.com/mp3gain/
    Tu ważna uwaga, na starcie aplikacja ostrzega, żeby na wszelki wypadek zrobić sobie kopię procesowanych plików, bo różne rzeczy mogą się wydarzyć, tak więc działacie na własne ryzyko. Ja sprawdziłem na MP3 i M4A, działa.

Możliwość komentowania jest wyłączona