Rysuj ścieżkę aby pisać

Nowość w iOS17 – dostępna również dla systemowego czytnika ekranu VoiceOver. Wystarczy przesunąć palcem po klawiaturze ekranowej, aby system w pole edycyjne zaczął wstawiać kolejne wyrazy. Po nabraniu wprawy działa niemal magicznie. A na pewno szybciej niż pisanie brajlem w trybie wejścia ekranu brajla. 😉 Zobaczcie jak to działa w praktyce.

Widok ustawień iPhone, Ogólne, Klawiatura. Widoczne są zaznaczone opcje Predykcja oraz Rysuj ścieżkę aby pisać.

Obejrzyj film

Aby śledzić kolejne nowości video pojawiające się w Mojej Szufladzie, wystarczy odwiedzić mój kanał w serwisie YouTube i kliknąć przycisk Subskrybuj. Od tej pory, jeśli niczego nie zmienialiście w ustawieniach, będziecie otrzymywać powiadomienia o nowych filmach publikowanych w Mojej Szufladzie.

A jeśli mielibyście jakieś pytania lub propozycje na kolejne filmy tego typu, dajcie proszę znać w komentarzach lub na mojego maila.

Nie zapominajcie również o polubieniu obejrzanego odcinka, zasubskrybowaniu kanału – jeśli jeszcze tego nie zrobiliście, oraz polecaniu go wszystkim osobom poszukującym informacji na temat technologii asystujących dostępnych w środowisku mac lub iOS.