Polskie nazwy ptaków w Merlin Bird ID

Ponieważ przerwa świąteczno-noworoczna nie sprzyja spędzaniu czasu przy komputerze, dziś zapraszam Was na bardzo krótki wpis. Jestem pewien, że sprawi on frajdę osobom, które niedawno żaliły mi się, że aplikacja Merlin Bird ID anonsuje im nazwy rozpoznanych ptaków tylko w języku angielskim. A tymczasem, wcale nie musi tak być`. 🙂

Ekran główny aplikacji Merlin Bird ID


Pod koniec listopada miałem przyjemność uczestniczyć w odbywającym się w Katowicach sympozjum. W jego trakcie podszedł do mnie Piotr. Okazało się, że jest on regularnym czytelnikiem Mojej Szuflady i to on właśnie zasugerował, abym przekazał Wam informację o języku polskim w Merlin Bird ID.

Wspominaną aplikację demonstrowałem Wam we wpisie – iPhone a rozpoznawanie odgłosów ptaków. W opublikowanym tam nagraniu mówiłem, że aby móc korzystać z Merlin Bird ID, trzeba znać angielskie nazwy ptaków. Dziś już nie wiem czy to moje niedopatrzenie, czy ta opcja pojawiła się w którejś z późniejszych aktualizacji, ale Piotr podpowiedział mi, gdzie i co należy przestawić, aby program prezentował nazwy ptaków w naszym rodzimym języku.

  1. W aplikacji Merlin Bird ID wchodzimy w Ustawienia – Settings.
  2. Następnie w sekcji Common name language aktywujemy przycisk English, co spowoduje rozwinięcie listy dostępnych języków.

    Rozwinięta lista z dostępnymi językami. Pozycja Polish jest zaznaczona.

  3. Na koniec stukamy w Polish, aby wybrać język polski.

Ekran ustawień z wybraną opcją Polish w sekcji Common name language.

Od tej pory nazwy rozpoznanych ptaków będą wyświetlane na ekranie oraz odczytywane przez VoiceOver w języku polskim.

Miłej zabawy i podziękowania proszę kierować do Piotra F. – Nie W. 😉

A przy okazji wszystkim czytelnikom Mojej Szuflady życzę Do siego roku!

2 komentarzy na temat “Polskie nazwy ptaków w Merlin Bird ID

  1. Hej Piotr te nazwy w ojczystym języku miałem od sierpnia. Także życzę szampańskiej zabawy i udanego kolejnego roku. Z wieloma wpisami w szufladzie 🙂

Możliwość komentowania jest wyłączona