Wrist Calc – powrót do Pierwszo-Komunijnej przeszłości na Apple Watch

Ciekaw jestem ile osób z czytelników mojej szuflady pamięta jeszcze zegarki, otrzymywane w prezencie dla uczczenia przystąpienia do sakramentu Pierwszej Komunii Świętej? Za moich czasów najpopularniejsze były elektroniczne „Montany”, posiadające zestaw dwunastu melodyjek. Za to szczyt marzeń i rolę dzisiejszych Apple Watch pełniły wtedy zegarki z kalkulatorem, które obsługiwało się naciskając mikroskopijne gumowe guziczki zapałką lub długopisem. I to pewnie dla tych osób, pamiętających jeszcze owe cuda techniki, aplikacja Wrist Calc stanowić może sentymentalny powrót do lat dzieciństwa.
Zrzut ekranu aplikacji Wrist Calc na Apple Watch

Program Wrist Calc, autorstwa firmy o nazwie Everyday Tools, na szczęście nie stanowi jedynie topornej atrapy. Jest on w pełni funkcjonalnym kalkulatorem, który zawsze możemy mieć nie tyle pod, co na naszej ręce.

Aplikacja, jak sam kalkulator, jest bardzo prosta w obsłudze. Na pierwszym ekranie wyświetlone mamy jedynie cyfry oraz pole na którym pojawiają się wpisywane znaki. Z drugiego ekranu wybieramy operacje jakich chcemy dokonać. Pod Force Touch znajdziemy funkcję umożliwiającą nam wyczyszczenie pola z wynikiem.

Oprócz tego, że Wrist Calc jest bardzo prostą, zgrabną, przydatną i darmową aplikacją dla Apple Watch, to jest on również, a może przede wszystkim dostępnym dla VoiceOver programem, do pobrania którego serdecznie Was zachęcam.

Pobierz Wrist Calc z AppStore