BING na iOS i rozpoznawanie obrazów

O aplikacji BING i jej dostępności dla VoiceOver już nagrywałem jeden materiał. Możecie go znaleść we wpisie Wyszukiwarka BING i jej sztuczna inteligencja z VoiceOver w systemie iOS. Jednak niedawno otrzymała ona nową funkcję, pozwalającą jej analizować różnego typu obrazy. W niniejszym nagraniu prezentuję jak to działa z czytnikiem ekranu VoiceOver, oraz jakie wsparcie stanowić może dla osób z dysfunkcją wzroku.

Okno aplikacji BING z opisem rozpoznanej fotografii

A jeśli jeszcze nie macie jej zainstalowanej, to wyszukiwarkę BING na iOS lub iPadOS pobrać możecie bezpłatnie korzystając z poniższego odnośnika:
Pobierz BING z App Store

Obejrzyj film

Aby śledzić kolejne nowości video pojawiające się w Mojej Szufladzie, wystarczy odwiedzić mój kanał w serwisie YouTube i kliknąć przycisk Subskrybuj. Od tej pory, jeśli niczego nie zmienialiście w ustawieniach, będziecie otrzymywać powiadomienia o nowych filmach publikowanych w Mojej Szufladzie.

A jeśli mielibyście jakieś pytania lub propozycje na kolejne filmy tego typu, dajcie proszę znać w komentarzach lub na mojego maila.

Nie zapominajcie również o polubieniu obejrzanego odcinka, zasubskrybowaniu kanału – jeśli jeszcze tego nie zrobiliście, oraz polecaniu go wszystkim osobom poszukującym informacji na temat technologii asystujących dostępnych w środowisku mac lub iOS.

6 komentarzy na temat “BING na iOS i rozpoznawanie obrazów

  1. Super sprawa z rozpoznaniem zdjęć. Pierwszy raz pobrałem Bing, zalogowałem. Rozpoznał mi zdjęcie ale odpowiedź miałem po angielsku. Czy ja zawsze muszę mieć problem

  2. Krzychu, może te technologie po prostu cię nie lubią? Może coś im tam w przeszłości zrobiłeś? 🙂
    A tak poważnie to myślę, że aplikacja musi obczaić, że masz polski interfejs i sama powinna się z czasem przestawić na język polski.

  3. Obyś miał rację, jak nie to zapytam tą inteligencję dlaczego nie mówi do mnie po polsku 🙂 A przyżekam nigdy nie psioczyłem na technologię 🙂 🙂

  4. Zresetowałem telefon. Bing znowu dał odpowiedź po angielsku. Więc w dodatkowym pytaniu napisałem aby dał odpowiedź w j. Polskim i bingo odpowiedział. Bystra bestyjka, mam nadzieję, że zapamięta aby do mnie mówić po ludzku czyli w j.polskim 🙂

  5. Kolejne próby już odpowiadał po polsku. Widać musiałem go upomnieć 🙂 Przy okazji dzięki za kolejny ciekawy artykuł, dzięki za już i proszę o więcej.

Możliwość komentowania jest wyłączona