macOS Big Sur – Centrum Sterowania, Powiadomień i usuwanie tych ostatnich przy pomocy VoiceOver

Nowy system macOS Big Sur wprowadził osobne skróty klawiszowe do otwierania Centrum Sterowania i Centrum Powiadomień. Jak się jednak okazuje, część użytkowników z dysfunkcją wzroku ma problem z usuwaniem powiadomień z nowego Centrum. W poniższym nagraniu demonstruję jak tego dokonać na dwa sposoby.
Kadr z nagrania - Rozwinięte Centrum Powiadomień w systemie macOS

Obejrzyj film

Aby śledzić kolejne nowości video pojawiające się w Mojej Szufladzie, wystarczy odwiedzić mój kanał w serwisie YouTube i kliknąć przycisk Subskrybuj. Od tej pory, jeśli niczego nie zmienialiście w ustawieniach, będziecie otrzymywać powiadomienia o nowych filmach publikowanych w Mojej Szufladzie.

A jeśli mielibyście jakieś pytania lub propozycje na kolejne filmy tego typu, dajcie proszę znać w komentarzach lub na mojego maila.

Nie zapominajcie również o polubieniu obejrzanego odcinka, zasubskrybowaniu kanału – jeśli jeszcze tego nie zrobiliście, oraz polecaniu go wszystkim osobom poszukującym informacji na temat technologii asystujących dostępnych w środowisku mac lub iOS.

Twój Pierwszy Kęs

Więcej informacji na temat komputerów Apple, ich dostępności i podpowiedzi jak sobie z nimi radzić na starcie, znajdziecie w zakładce:
Twój Pierwszy Kęs

5 komentarzy na temat “macOS Big Sur – Centrum Sterowania, Powiadomień i usuwanie tych ostatnich przy pomocy VoiceOver

  1. Ja mam pytanie z innej beczki. Czy Capslock stał się u Ciebie klawiszem VO, czy tak się stało jak się pojawił nowy system na Macu?
    Bo jak się bawiłam na Macu koleżanki przy którymś z wcześniejszych ustawień, ona miała domyślny klawisz i wiem, że to na pewno nie był Capslock. 😉

  2. Nie, Capslock jest od dawna do tego wykorzystywany. Domyślne klawisze VoiceOver to Control plus Option. Capslock to taki skrót, łączący te dwa wymienione klawisze. Dzięki temu część skrótów jest wygodniejsza, i generalnie nie są skróty takie złożone.

  3. Planuję. Znaczy już bliżej niż dalej do przesiadki. 🙂 Ogólnie mam nadzieję, że będzie dobrze. 🙂

Możliwość komentowania jest wyłączona