Podsumowanie nowości dostępnościowych w iOS 13

Powoli zbliża się data wydania oficjalnej wersji najnowszego systemu iOS, więc przyszła pora na podsumowanie nowości Dostępnościowych w iOS 13. W poniższym nagraniu prezentuję wszystkie te zmiany w obszarze dostępności, które udało mi się odnaleźć w testowych, publicznych wersjach tego systemu. Jeśli sami wiecie o innych, tutaj nie wymienionych nowościach dostępnościowych, napiszcie o nich proszę w komentarzach. Dzięki temu nasza wiedza stanie się bardziej kompletna.

Zrzut ekranu z iPhone - Kadr z nagrania - Fokus VoiceOver ustawiony na opcji Dostępność w ustawieniach iOS.

Dotychczasowe nagrania

A jeśli nie znasz jeszcze wcześniejszych nagrań, poniżej znajdziesz ich pełną listę.

  1. Dźwięki i haptyka
  2. Polecenia
  3. Czynności
  4. Interpunkcja
  5. Aparat i VoiceOver

Obejrzyj film

Aby śledzić kolejne nowości video, pojawiające się w Mojej Szufladzie, wystarczy odwiedzić mój kanał w serwisie YouTube i kliknąć przycisk Subskrybuj. Od tej pory, jeśli niczego nie zmienialiście w ustawieniach, będziecie otrzymywać powiadomienia o nowych filmach publikowanych w Mojej Szufladzie.

A jeśli mielibyście jakieś pytania lub propozycje na kolejne filmy tego typu, dajcie proszę znać w komentarzach lub na mojego maila.

Nie zapominajcie również o polubieniu obejrzanego odcinka, zasubskrybowaniu kanału – jeśli jeszcze tego nie zrobiliście, oraz polecaniu go wszystkim osobom poszukującym informacji na temat technologii asystujących dostępnych w środowisku mac lub iOS.

Twój Pierwszy Kęs

Więcej informacji na temat komputerów Apple, ich dostępności i podpowiedzi jak sobie z nimi radzić na starcie, znajdziecie w zakładce:
Twój Pierwszy Kęs

Koleo – Ciąg dalszy zakupów biletów kolejowych z VoiceOver na iOS

Tego jeszcze w Mojej Szufladzie nie było. Dziś z prawdziwą przyjemnością, po raz pierwszy, miejsce na stronie i głos oddaję Adrianowi Wyce, który przybliży Wam mobilną aplikację Koleo. Zademonstruje jak korzystając z VoiceOver, za jej pośrednictwem, w bardzo wygodny i dostępny sposób, możecie zakupić bilety kolejowe. Zapraszam do oglądania, podnoszenia łapek w górę, subskrybowania kanału i polecania go znajomym.