Speech Central – Alternatywa dla Voice Dream Reader

Voice Dream Reader to fantastyczny program, o którym wielokrotnie pisałem w Mojej Szufladzie. Właśnie sprawdziłem, że pierwszy raz ponad 10 lat temu, w roku 2013. Przez cały ten czas aplikacja systematycznie się rozwijała. Obecnie VDR stanowi wręcz synonim programu do czytania książek na iPhone czy iPadzie. Ale czy tak pozostanie?

Widok ustawień aplikacji Speech Central w systemie iOS


Nie powinno nas dziwić, że nowy właściciel aplikacji postanowił na niej zarobić. Model raz płatnej aplikacji zamieniając na model subskrypcyjny. W ten sposób od 1 maja 2024 osoby chcące w dalszym ciągu korzystać z Voice Dream Reader miały zdecydować się na jeden z pakietów subskrypcyjnych. Na szczęście nowy właściciel ostatecznie wycofał się z tego pomysłu.

Tymczasem chciałbym Was zainteresować demonstrowaną dziś aplikacją Speech Central. Stanowi ona bardzo interesującą, a przede wszystkim bezpłatną alternatywę dla VDR. Nie jest takim kombajnem. Na przykład nie odtwarza audiobooków. Ale może być idealnym rozwiązaniem dla osób o mniejszych potrzebach czy oczekiwaniach. Więc jeśli ktoś nie chce płacić za rozbudowane możliwości Voice Dream Reader, to warto się nim zainteresować.

Zapraszam do oglądania i testowania. Link do pobrania aplikacji znajdziecie poniżej.

Pobierz Speech Central z App Store

Obejrzyj film

Aby śledzić kolejne nowości video pojawiające się w Mojej Szufladzie, wystarczy odwiedzić mój kanał w serwisie YouTube i kliknąć przycisk Subskrybuj. Od tej pory, jeśli niczego nie zmienialiście w ustawieniach, będziecie otrzymywać powiadomienia o nowych filmach publikowanych w Mojej Szufladzie.

A jeśli mielibyście jakieś pytania lub propozycje na kolejne filmy tego typu, dajcie proszę znać w komentarzach lub na mojego maila.

Nie zapominajcie również o polubieniu obejrzanego odcinka, zasubskrybowaniu kanału – jeśli jeszcze tego nie zrobiliście, oraz polecaniu go wszystkim osobom poszukującym informacji na temat technologii asystujących dostępnych w środowisku mac lub iOS.

3 komentarzy na temat “Speech Central – Alternatywa dla Voice Dream Reader

Możliwość komentowania jest wyłączona