Tworzenie skrótów do witryn internetowych w formie ikon na ekranie iPhone lub iPada

Wydawało mi się dotychczas, że sposób tworzenia tego typu skrótów jest wszystkim doskonale znany. Sądząc jednak po kilku pytaniach, jakie ostatnio otrzymałem w tej właśnie kwestii – byłem w błędzie. Zatem zapraszam na krótką demonstrację tworzenia z czytnikiem ekranu VoiceOver wygodnych skrótów ekranowych do witryn internetowych. Dzięki nim, zamiast za każdym razem wklepywać adres, lub przewijać Zakładki, wystarczy kliknąć w ikonkę na ekranie, aby otworzyć ulubioną stronę w sieci.

Widok okna dodawania skrótu witryny mojaszuflada.pl do ekranu urządzenia

Obejrzyj film

Aby śledzić kolejne nowości video pojawiające się w Mojej Szufladzie, wystarczy odwiedzić mój kanał w serwisie YouTube i kliknąć przycisk Subskrybuj. Od tej pory, jeśli niczego nie zmienialiście w ustawieniach, będziecie otrzymywać powiadomienia o nowych filmach publikowanych w Mojej Szufladzie.

A jeśli mielibyście jakieś pytania lub propozycje na kolejne filmy tego typu, dajcie proszę znać w komentarzach lub na mojego maila.

Nie zapominajcie również o polubieniu obejrzanego odcinka, zasubskrybowaniu kanału – jeśli jeszcze tego nie zrobiliście, oraz polecaniu go wszystkim osobom poszukującym informacji na temat technologii asystujących dostępnych w środowisku mac lub iOS.

2 komentarzy na temat “Tworzenie skrótów do witryn internetowych w formie ikon na ekranie iPhone lub iPada

  1. Jestem jednym z tych, którzy nie wiedzieli o sposobie. Dzięki za poradnik

Możliwość komentowania jest wyłączona